Національний банк України як координатор національних заходів з підвищення рівня фінансової грамотності населення спільно з Міністерством освіти і науки України започаткував цього літа в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку проведення з дітьми циклу занять на основі курсів "Фінансова грамотність" та "Фінансове виховання".
"Фінансово освічена людина є запорукою економічно міцної держави, її фінансового розвитку, у тому числі добробуту кожної сім’ї та громадянина", – наголосив заступник Голови Національного банку України Валерій Прохоренко.
За його словами, засади грамотного користування особистими фінансами формуються вже з дитинства, тому пріоритетним заходом з підвищення рівня фінансової грамотності населення є саме навчання дитячої аудиторії шкільного віку. Це доводить і вдалий досвід експериментального викладання курсу "Фінансова грамотність" в школах України.
Протягом липня цього року понад 1 000 українських школярів під час відпочинку в літніх таборах взяли участь в інтерактивних заняттях з фінансової грамотності. Проект вже реалізовано в таборах оздоровлення та відпочинку в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Івано-Франківській, Запорізькій, Вінницькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Чернігівській, Черкаській та Хмельницькій областях.
Викладають школярам, що відпочивають, основи раціонального поводження з власними коштами спеціально навчені викладачі – волонтери, магістри та аспіранти Університету банківської справи Національного банку України, представники Незалежної асоціації банків України (НАБУ), фахівці банків, зокрема ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" та ПАТ "Платинум Банк".
"Отримані ази фінансової грамотності з часом трансформуються на взаємовідносини в сім’ї, допомагають приймати зважені рішення щодо ведення сімейного бюджету та заощаджень, формують відношення дитини до грошей", – сказав Валерій Прохоренко та зазначив, що досягнувши повноліття, фінансово освічена дитина буде легше орієнтуватися в сучасному фінансовому просторі з безліччю пропозицій та матиме очевидні переваги перед тими, хто має низький рівень таких знань.