Перейти до вмісту

Публікація

Наталія Синявська: Національний банк України популяризує ідею ощадності та акцентує увагу громадськості на користі фінансових знань

"Святкування в Україні Всесвітнього дня заощаджень популяризує ідею ощадності та акцентує увагу громадськості на користі фінансових знань у збереженні та примноженні коштів кожного", – зазначила про національний захід з підвищення рівня фінансової грамотності населення директор Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем Наталія Синявська під час прес-конференції на тему "Всесвітній день заощаджень: як економному стати заможним".

На прес-конференції, що відбулася в посольстві ФРН в Україні, також виступили: посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні д-р Крістоф Вайль, директор бюро Німецького банку розвитку "KfW" в Україні директор бюро, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Сергій Мамедов.

На сьогодні Національний банк України, Незалежна асоціація банків України (НАБУ), Німецький банк розвитку "KfW" та Міністерство фінансів Німеччини підтримують ініціативу запровадження Всесвітнього дня заощаджень в Україні, що проводитиметься в жовтні щороку. Така ініціатива сприятиме прозорості фінансових продуктів і банківських послуг, підвищенню фінансової грамотності населення України та рівня довіри до банківської системи.

Зараз стало очевидним, що фінансова грамотність стає однією з ключових і необхідних навичок, оскільки є невід’ємною складовою ефективності захисту прав споживачів фінансових послуг та основою фінансової незалежності держави.

За словами Сергія Мамедова, цього року у Всесвітньому дні заощаджень візьмуть участь більше 30 банків – членів НАБУ, які запропонують своїм клієнтам спеціальні акції та фінансові продукти, орієнтовані передусім на дітей та молодь.

"Уже сьогодні ми відзначаємо, як стрімко зростає довіра населення до банківської системи України. За перше півріччя 2013 року загальна кількість рахунків фізичних осіб збільшилася на 6,5% і становила 190,7 млн. Приріст залишків коштів за рахунками фізичних осіб з початку року становив 12%", – відзначила Наталія Синявська.

В останні роки в Україні, як і в усьому світі, швидко зростає ринок платіжних систем, надзвичайно активно розвиваються безготівкові розрахунки. Так порівняно з першим півріччям 2012 року у першому півріччі 2013 року обсяги операцій, які були здійснені з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, зросли на 23,3% і становили близько 405 млрд. грн. Кількість операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за цей період збільшилась на 21,2% – до 615,3 млн. операцій.

Частка безготівкових платежів з використанням платіжних карток за кількістю операцій збільшилась на 70,0% і становила понад 255 млн. операцій, досягнувши в першому півріччі 2013 року 41,5% від загальної кількості операцій за платіжними картками. Усього за станом на 01 липня 2013 року загальна кількість діючих платіжних карток становила 31 млн. шт.

Таке збільшення кількості та обсягів безготівкових операцій, поява нових платіжних послуг, зростання популярності електронних грошей, а також розрахунків, що здійснюються через мережу Інтернет, обумовлюють об’єктивну необхідність проведення просвітницьких заходів серед українців. Це стосується громадян  усіх вікових категорій та різних сфер діяльності − школярів, студентів, пенсіонерів, суб’єктів підприємницької діяльності тощо.

Наталія Синявська нагадала, що цього року за підтримки та у співпраці з Національним банком України в 421 українській школі викладатиметься експериментальний курс "Фінансова грамотність",  минулого навчального року в проекті брали участь 86 шкіл країни. А близько 3 000 дітей, які відпочивали в літніх таборах цього року, узяли участь у заняттях з фінансової грамотності. Навчання основам фінансової грамотності в 47 літніх таборах 15 регіонів України проходило у форматі інтерактивних занять.

Національний банк України цінує та підтримує ініціативи всіх сторін, які зацікавлені в підвищенні рівня фінансової грамотності населення України, зокрема запровадження в Україні успішної європейської традиції – проведення банками, державними установами, навчальними закладами та громадськими організаціями Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень в Україні.

Довідково: Всесвітній день заощаджень уперше було проведено в жовтні 1924 року в Мілані, де представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший інтернаціональний спеціалізований конгрес. Було запропоновано відзначати цей день щороку.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини