Сьогодні, 12 травня 2014 року, відбулася зустріч Голови Національного банку України Степана Кубіва з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку (далі – ЄБРР) на чолі з президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті.
Як відомо, ЄБРР є найбільшим інвестором в Україні та надає їй фінансову підтримку для здійснення широкого діапазону проектів, перш за все у фінансовому секторі, агропромислову комплексі, у галузях нерухомості, металургії, енергетики, розвитку інфраструктури.
Головною метою зустрічі було обговорення стратегічних напрямів розвитку співпраці на 2014 – 2015 роки. Сторони також розглянули нагальні питання реформування української банківської системи та прийшли до висновку про необхідність якнайшвидшого проведення зовнішнього аудиту та стрес-тестування банківських установ України, що сприятиме подальшій консолідації вітчизняної банківської системи.
Президент ЄБРР Сума Чакрабарті зауважив, що крім запровадження реформ та інноваційної реструктуризації банківського сектору України вкрай необхідними є повернення довіри громадян до банківської системи та налагодження сталого й ефективного кредитування економіки країни, зокрема таких галузей як фінансовий сектор, енергетика, сільське господарство, малий і середній бізнес тощо.
Він також додав, що загальний пакет фінансової підтримки, яку Україна отримає від ЄБРР у 2014 році, становить близько 1 млрд. євро. Водночас Рада директорів ЄБРР, оперативно реагуючи на ситуацію в Україні, уже затвердила надання фінансової допомоги в розмірі 400 млн. євро, а також планує надати 250 млн. євро на кредитування економіки через банки України. Крім того, ЄБРР має намір надавати всебічну технічну допомогу, необхідну нашій країні.
Голова Національного банку України Степан Кубів подякував представникам ЄБРР за їх бажання активізувати свою діяльність в України. Він висловив сподівання, що розроблений ЄБРР Меморандум про взаєморозуміння для української Антикорупційної ініціативи надасть потужний імпульс для поліпшення інвестиційного клімату в Україні.
Степан Кубів зазначив, що Національний банк також вживає комплексних заходів для підвищення прозорості та відкритості банківської системи. Зокрема нещодавно з метою розширення захисту прав інвесторів та кредиторів на сторінках Офіційного інтернет-представництва опубліковано оновлену актуальну інформацію про власників істотної участі банків.