У липні відбулося суттєве прискорення зростання індексу виробництва базових галузей (далі – ІВБГ) – до 10.8% у річному вимірі (9% у червні). За 7 місяців зростання ІВБГ становило 9.5% порівняно з відповідним періодом минулого року.
Основним чинником посилення економічної активності було значне зростання врожайності зернових культур (+24% порівняно з відповідним періодом минулого року). Збільшення сільськогосподарського виробництва в липні на рівні більше 14% у річному вимірі забезпечило 4.6 в. п. приросту ІВБГ (більше 40%).
Динаміка інших галузей – складових індексу в липні не зазнала особливих змін.
Зростання виробництва експортоорієнтованих галузей залишилося практично на рівні попередніх місяців через незмінність зовнішнього попиту. Обсяги виробництва машинобудування збільшилися на 15.5% у річному вимірі (15.8% у червні), а незначне прискорення зростання обсягів виробництва металургії (18.5% порівняно з 15.3% у червні) у більшій мірі обумовлено внутрішнім попитом на продукцію галузі.
Галузі, що орієнтовані на забезпечення внутрішнього ринку, перебували під впливом уповільнення темпів зростання реальних доходів населення. Так у липні продовжилося зниження обсягів виробництва харчової промисловості (-4.4% в річному вимірі), а зростання обсягів виробництва легкої промисловості було на низькому рівні (0.9%). Відповідно продовжилося незначне уповільнення зростання обсягів роздрібної торгівлі – з 15.2% в першому півріччі порівняно з відповідним періодом минулого року до 15% за 7 місяців.
Приріст обсягів будівельних робіт у липні зменшився до 10.2% у річному вимірі. Однак, за оцінками департаменту, причина погіршення динаміки галузі мала тимчасовий характер – несприятливі погодні умови заважали проведенню будівельних робіт. Зростання капітальних видатків бюджету продовжувалося високими темпами.
За оцінками департаменту зростання ВВП у липні прискорилося та становило близько 7.5% у річному вимірі (3.8% у ІІ кварталі).