Голова Національного банку України Валерія Гонтарева та керівник місії Міжнародного валютного фонду (далі – МВФ) в Україні Ніколай Георгієв під час спільної прес-конференції, що відбулася сьогодні у Національному банку України, оголосили про результати роботи місії в рамках угоди “Стенд-бай”.
Як відзначила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, робота місії МВФ була дуже продуктивною, що дало змогу досягти ефективних результатів. За її словами Національний банк, як і раніше, має тверді наміри продовжувати співпрацю з МВФ в рамках спільної економічної програми.
"Ми запроваджуватимемо відповідні інструменти сучасної монетарної політики, основою якої є перехід до гнучкого валютного курсу та таргетування інфляцією, – заявила Валерія Гонтарева. – Національний банк також продовжуватиме поповнювати золотовалютні резерви і планує виходити для цього на валютний ринок"
Крім того, Валерія Гонтарева додала, що грошово-кредитна політика не є єдиним пріоритетом українського центрального банку. “Ми також працюємо над зміцненням фінансової стабільності і банківського сектору. Це відбувається в рамках співпраці з МВФ і буде продовжуватися протягом наступних місяців”, – заявила вона.
Керівник місії МВФ в Україні Ніколай Георгієв зазначив, що з керівництвом України досягнуто порозуміння стосовно напрямів політики, необхідних для завершення оцінки результатів реалізації програми “Cтенд-бай”. Так керівництво України взяло на себе зобов’язання вжити низку заходів у царині економічної політики ще до завершення оцінки результатів реалізації програми. Згідно з усталеною практикою домовленості, досягнуті з керівництвом країни, підлягають затвердженню керівництвом МВФ. За його словами, після затвердження цих домовленостей Радою директорів МВФ Україна зможе отримати наступний транш у розмірі близько 1,4 млрд. дол. США вже наприкінці серпня.
“Місія з’ясувала, що загалом напрями політики були реалізовані за планом і майже всі критерії ефективності станом на кінець травня були дотримані. Структурні маяки, передбачені для оцінки результатів реалізації програми, також були досягнуті. Це суттєве досягнення, оскільки, зважаючи на посилення конфлікту на сході України, програма реалізується в умовах набагато складніших, ніж передбачалося спочатку”, – зауважив Ніколай Георгієв.
Він додав, що враховуючи свою незмінну готовність реалізовувати програму і високі показники її реалізації, влада України прийняла рішення про вжиття низки компенсуючих заходів з метою послаблення негативного впливу на економіку країни конфлікту на сході України в короткостроковій перспективі та забезпечення досягнення ключових програмних цілей упродовж періоду реалізації дворічної програми, зокрема у фіскальній, енергетичній та грошово-кредитній політиці тощо.
“З урахуванням компенсуючих заходів і подальшої реалізації політики в інших напрямах, експерти МВФ упевнені, що програма зможе досягти своїх основних цілей з відновлення внутрішньої і зовнішньої макроекономічної рівноваги та формування потужного та сталого економічного зростання економіки України”, – сказав Ніколай Георгієв і запевнив присутніх у подальшій тісній співпраці між українською владою та її міжнародними партнерами.
Нагадаємо, що місія МВФ працювала у Києві з 24 червня до 17 липня 2014 року для проведення роботи у рамках оцінки результатів програми за угодою “Стенд-бай”.