Звичайна версія сайту
Безпека та захист інформації в Системі BankID НБУ

Ідентифікація через Систему BankID НБУ є безпечною для користувачів. Персональні дані користувачів не зберігаються в Системі BankID НБУ. Інформація передається в зашифрованому вигляді відповідно до вимог законодавства України.

Усі дані користувачів захищені сертифікатом шифрування та передаються через Систему BankID НБУ із накладанням кваліфікованого електронного підпису або кваліфікованої електронної печатки банку, що передає інформацію.

Тільки власник персональних даних має можливість ініціювати операцію щодо передавання цих даних від абонента – ідентифікатора до абонента – надавача послуг.

Передавання ідентифікаційних даних третім особам без згоди користувача (власника персональних даних) заборонено.

Щоб працювати в Системі BankID НБУ, всі абоненти (абоненти – ідентифікатори та абоненти – надавачі прослуг) повинні виконувати вимоги безпеки даних згідно Специфікацій взаємодії, які розроблені відповідно до законодавства України.

 

 

Крім того, що інтернет-канал для передачі даних є захищеним, вся персональна інформація перед передаванням шифрується відповідно до вимог захисту даних в Україні (захист персональних даних). На зашифровані дані накладається кваліфікований електронний підпис відповідального працівника банку або кваліфікована електронна печатка банку, який передає інформацію через Систему BankID НБУ. Дані шифруються виключно для передавання одному абоненту – надавачу послуг, щодо якого користувач власноруч ініціював запит, тому тільки цей абонент – надавач послуг зможе розшифрувати зашифровану відповідь з даними від абонента – ідентифікатора.