Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Проєкт

Програма Реалізації адміністративної бази Закону про фінансову реструктуризацію

Тема: Проєкти міжнародної технічної допомоги
Дата: 03.04.2017 – 31.12.2024
Міжнародний партнер з розвитку: Європейський банк реконструкції та розвитку
Виконавець: Асоціація "Незалежна асоціація банків України"

Мета. Технічна підтримка Незалежної асоціації банків України щодо створення секретаріату й арбітражного комітету, а також зміцнення потенціалу їхніх представників та арбітрів, підтримка в розробленні нової адміністративної бази закону про фінансову реструктуризацію в Україні, стимулювання більшої кількості позасудових реструктуризацій і підвищення ефективності нової нормативно-правової бази. Стійкість фінансового сектору до викликів, як визначено в пункті 3 Стратегічного напряму І “Фінансова стабільність” Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року, затвердженої рішенням Правління Національного банку України від 26.12.2019 № 1010-рш (зі змінами).

Проєктом надається експертна допомога щодо вдосконалення процедури фінансової реструктуризації, проведено консультації з учасниками фінансового ринку, внесено відповідні зміни до Закону України “Про фінансову реструктуризаціюˮ. Серед найбільших кредиторів найактивніше використовували процедуру реструктуризації три державні банки, а саме: АТ “Ощадбанкˮ, АТ “Укрексімбанкˮ, АБ “Укргазбанкˮ.

Реалізовані продукти для Національного банку України та ключові події:

  • проведено заходи щодо надання інформації про продовження дії Закону України "Про фінансову реструктуризацію" (публікації на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку, участь у публічних заходах, підготовка інформації та звітів для членів Спостережної Ради з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації, Комітету Верховної Ради України з питань фінансової, податкової та митної політики);
  • отримано можливість добровільного врегулювання проблемної заборгованості на законодавчому рівні;
  • продовжується реалізація процедур фінансової реструктуризації (всього проведено 63 процедури на загальну суму 81 024 618 071 грн).