Звичайна версія сайту
Проєкт

Розбудова інституційної спроможності Національного банку України

Тема: Проєкти міжнародної технічної допомоги

Мета. Підтримка Національного банку у впровадженні комплексних програм реформування фінансового сектору та посилення спроможності формувати та реалізовувати монетарну політику, її належна та прозора комунікація. Сприяння у забезпеченні фінансової стабільності.

Проєкт – один із найбільш комплексних, що охоплює майже всю діяльність Національного банку України. Отримана технічна підтримка та допомога суттєво сприяли створенню нових практик в НБУ та розвитку та надійності української економіки та банківської системи України. Зокрема, зусилля Проєкту спрямовані на: впровадження нового банківського нагляду та оверсайту; трансформації НБУ та розвитку стратегічного планування; впровадження інфляційного таргетування; дедоларизації економіки України; реалізації сучасної комунікаційної політики; формуванню та впровадженню монетарної політики та операцій на відкритому ринку; впровадженню МСФЗ; фінансової стабільності; процесів стратегічного планування та розвитку інфраструктури фінансових ринків в Україні, а також підтримку у проведенні Щорічних дослідницьких конференцій.

Продукти для Національного банку та найбільш значимі події:

  • Проведені консультації та надана допомога у трансформації Національного банку та розвитку стратегічного планування.
  • Надана фінансова та експертна підтримка у проведенні щорічних наукових конференцій Національного банку України, міжнародних круглих столів щодо впровадження МСФЗ у центральних банках, міжнародної конференції «Цифрові валюти центральних банків: нові можливості для платежів».
  • Триває співпраця з довгостроковим експертом по проєкту концепції ризик-орієнтованого нагляду (SREP), консультації з методологічних питань імплементації SREP у наглядовий процес.
  • Впроваджені функції оверсайту за критичними елементами інфраструктури фінансового ринку.                
  • Розроблені методологічні основи для проведення оцінювання на відповідність PFMI (Принципи інфраструктури фінансового ринку) та реалізована експертна підтримка у підготовці та проведенні оцінювання таких елементів критичної інфраструктури фінансового ринку, як Національний депозитарій України та Центральний контрагент.
Докладніше
Дата: 01.04.2009 – 31.03.2021
Міжнародний партнер з розвитку: Уряд Канади
Виконавець: Міжнародний валютний фонд