Звичайна версія сайту
Проєкт

Трансформація фінансового сектору в Україні (FSТ)

Тема: Проєкти міжнародної технічної допомоги

Мета. Підвищення довіри до фінансового сектору, покращення розуміння його громадянами та збільшення рівня користування фінансовими послугами, трансформація регуляторного середовища небанківського фінансового сектору, збільшення доступу до фінансування для малих та середніх підприємств (МСП), розширення доступу до фінансових послуг та сприяння більш активному використанню цифрових фінансових рішень, а також підтримка збалансованості та стабільності пенсійної системи.

Співпраця з Проєктом сфокусована на таких напрямах: імплементація стандарту ISO 20022, підвищення рівня фінансової грамотності населення, побудова в Національному банку функції захисту прав споживачів фінансових послуг, удосконалення внутрішніх політик у межах підготовки до приймання функції регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком, зокрема за сегментами лізингу, мікрокредитування, факторингу та діяльності ломбардів.

Продукти для Національного банку та найбільш значимі події:

  • Надана підтримка у проведенні: Global Money Week в Україні та Економічного експресу в регіонах України, міжнародної конференції "Цифрові валюти центральних банків: нові можливості для платежів", форуму  BEPSinUA: Форум із міжнародного податкового співробітництва; організації Форуму з фінансової інклюзії та Міжнародної конференції з захисту прав споживачів.
  • Створений відеоролик із серії: "Гривня – наш символ" щодо введення у обіг нового номіналу – банкноти у 1000 гривень українською та англійською мовами.
  • Участь в удосконаленні та розробці законодавства, нормативно-правових і регулятивних документів Національного банку щодо регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком, зокрема по сегментам: лізинг, мікрокредитування, факторинг, ломбарди.
  • Допомога в імплементації стандарту платежів ISO 20022 для Системи електронних платежів НБУ.
  • Проведені експертні консультації щодо написання стратегії з фінансової грамотності.
  • Надана фінансова підтримка членства Національного банку в Finconet.
  • Посприяли вивченню міжнародного досвіду для трансформації музею грошей Національного банку та проведенню юридичної оцінки його функціонування.
  • Проведене дослідження щодо споживчого кредитування.
  • Розроблений  проєкт звіту USAID про кращі практики з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (запропоновано моделі впровадження ризик-орієнтованого підходу для ринку небанківських фінансових установ).
Докладніше
Дата: 28.10.2016 – 31.08.2021
Міжнародний партнер з розвитку: Уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)
Виконавець: DAI Global LLC