Звичайна версія сайту
Апеляційний суд скасував ухвалу про порушення провадження у справі щодо банкрутства ТОВ "Торгова мережа "Фаворит"

Апеляційний суд скасував ухвалу про порушення провадження у справі щодо банкрутства ТОВ "Торгова мережа "Фаворит"

Західний апеляційний господарський суд 25 травня 2022 року задовольнив апеляційну скаргу Національного банку, скасувавши ухвалу суду першої інстанції про порушення справи про банкрутство ТОВ "Торгова мережа "Фаворит" – майнового поручителя за кредитними зобов’язаннями ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива".

Також апеляційний суд відмовив у задоволені заяви ініціюючого кредитора про порушення провадження у справі  про банкрутство ТОВ "Торгова мережа "Фаворит".

"Ми вітаємо рішення суду апеляційної інстанції. Прийняття цього рішення відкриває можливість без зволікань реалізовувати предмети іпотеки майнового поручителя в межах виконавчих проваджень на виконання судових рішень для погашення заборгованості банку "Фінансова ініціатива" за кредитними договорами", – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Нагадаємо, ТОВ "Торгова мережа "Фаворит" є одним із майнових поручителів за зобов’язаннями ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка перед Національним банком за двома кредитами рефінансування, залученими у 2009 та 2014 роках. Оскільки ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" не виконував узяті на себе зобов’язання за кредитами, Національний банк упродовж 2017-2018 років ініціював вісім судових справ про звернення стягнення на предмети іпотеки, передані ТОВ "Торгова мережа "Фаворит" для забезпечення виконання кредитних зобов’язань. У шістьох справах вже прийнято рішення на користь Національного банку, з яких у трьох судових справах виконано рішення шляхом примусової реалізації заставного майна. Ще дві справи перебувають на розгляді у господарських судах різних інстанцій. 

Господарський суд Львівської області 25 січня 2022 року порушив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торгова мережа "Фаворит", грошові вимоги Національного банку до якого складали 2 942 202 881,51 грн як такі, що забезпечені заставою майна.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини