Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Банки, попри війну, очікують зростання корпоративного кредитного портфеля – Опитування про умови банківського кредитування

Банки, попри війну, очікують зростання корпоративного кредитного портфеля – Опитування про умови банківського кредитування

У І кварталі банки через війну кардинально змінили настрої попередніх опитувань стосовно динаміки кредитування: респонденти відзначили різке зниження попиту на кредити з боку бізнесу і населення, рекордне посилення стандартів кредитування та найнижчий рівень схвалення заявок. Банки не очікують відновлення попиту на кредити, за винятком сегмента  МСП, та прогнозують подальше посилення всіх видів ризиків.

Попит на кредити вщух, стандарти кредитування рекордно посилились

У січні–березні 2022 року інтерес позичальників до бізнес-кредитів суттєво скоротився, найбільше – на довгострокові, кредити в іноземній валюті та позики МСП. Натомість потреба в оборотному капіталі, реструктуризації боргу та внутрішньому фінансуванні частково підсилювали попит.

Більшість банків повідомили про суттєве посилення стандартів корпоративного кредитування, більшою мірою для довгострокових кредитів, валютних позик та кредитів великому бізнесу.

Попит населення на кредити різко скоротився через зменшення витрат на товари тривалого вжитку і заощаджень. Найбільше за всю історію опитувань зниження попиту на іпотеку відбулося внаслідок погіршення перспектив ринку нерухомості.

Стандарти кредитування домогосподарств також посилились, більшою мірою на іпотеку.

У І кварталі 2022 року учасники опитування відзначили зростання всіх видів ризиків, найбільше – кредитного й операційного.

Банки стримано оцінюють перспективи кредитування

У наступні 12 місяців 46% респондентів прогнозують зростання обсягу корпоративного кредитування.  Натомість більшість опитуваних зазначають про очікуване падіння роздрібного кредитування. Банки вважають, що якість кредитного портфеля погіршиться в обох сегментах.

У найближчі три місяці банки прогнозують, що усі види ризиків надалі посилюватимуться.

Довідково

Національний банк України публікує "Опитування про умови банківського кредитування" щокварталу. Мета опитування – поглибити розуміння стану й тенденцій розвитку кредитного ринку Національним банком та учасниками банківського сектору. Звіт містить узагальнені оцінки й прогнози змін стандартів та умов кредитування корпоративного сектору і домогосподарств, змін кредитного попиту тощо.

Поточне опитування проводилося з 18 березня до 08 квітня 2022 року серед кредитних менеджерів 28 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 94%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України.

Національний банк України високо цінує участь банків у опитуванні за умов воєнного стану.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини