Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Банки стримано оцінюють перспективи відновлення кредитування внаслідок війни  – Опитування про умови банківського кредитування

Банки стримано оцінюють перспективи відновлення кредитування внаслідок війни – Опитування про умови банківського кредитування

У ІІІ кварталі банки й надалі констатували уповільнення кредитування внаслідок війни: респонденти відзначили незначне відновлення попиту на кредити з боку бізнесу та подальше скорочення попиту з боку населення. Учасники опитування зазначили про посилення стандартів кредитування та зниження рівня схвалення заявок. Банки надалі очікують зростання попиту на короткострокові та гривневі бізнес-кредити й прогнозують посилення більшості видів ризиків.

Попит на кредити залишається низьким, стандарти кредитування вчергове посилилися

У липні – вересні 2022 року інтерес позичальників до бізнес-кредитів був стриманим. Як і в першому півріччі, попит підсилювали потреби в оборотному капіталі та реструктуризації боргу. Водночас вищі проценті ставки та нижча потреба в капітальних інвестиціях стримували зростання попиту.

Більшість банків третій квартал поспіль повідомляють про посилення стандартів корпоративного кредитування, більшою мірою для довгострокових, валютних кредитів та позик великому бізнесу.

Попит населення на кредити дедалі скорочувався, переважно через погіршення споживчих настроїв. Цінові умови негативно впливали на попит на іпотеку – оцінки їхнього впливу історично найвищі. Стандарти кредитування домогосподарств посилювалися третій квартал поспіль, більшою мірою для іпотеки.

Учасники опитування зазначили значне зростання процентного, валютного та операційного ризиків  у ІІІ кварталі 2022 року.

Банки стримано оцінюють перспективи кредитування, прогнозують зростання фондування та посилення ризиків

У наступні 12 місяців більшість респондентів прогнозують обмежене зростання обсягу корпоративних кредитів та очікують на подальше скорочення роздрібного кредитування. 

Банки вважають, що якість кредитного портфеля погіршиться, незважаючи на помірне поліпшення оцінок цього кварталу.

Респонденти розраховують на зростання фондування в наступні 12 місяців, водночас прогнозують стійкіші припливи коштів з боку населення, ніж бізнесу.

У найближчі три місяці банки очікують посилення усіх видів ризиків, окрім ризику ліквідності.

Довідково

Національний банк України публікує "Опитування про умови банківського кредитування" щокварталу. Мета опитування – поглибити розуміння стану й тенденцій розвитку кредитного ринку Національним банком та учасниками банківського сектору. Звіт містить узагальнені оцінки й прогнози змін стандартів та умов кредитування корпоративного сектору і домогосподарств, змін кредитного попиту тощо.

Поточне опитування проводилося з 16 вересня до 7 жовтня 2022 року серед кредитних менеджерів 26 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 93%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України.

Наступне опитування про умови банківського кредитування стосовно очікувань на I квартал 2023 року буде опубліковано в січні 2023 року

Національний банк України високо цінує участь банків у опитуванні в умовах воєнного стану.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини