Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Банківський сектор у першому півріччі 2023 року отримав 67,6 млрд грн прибутку

Банківський сектор у першому півріччі 2023 року отримав 67,6 млрд грн прибутку

Платоспроможні банки в першому півріччі 2023 року отримали 67,6 млрд грн чистого прибутку порівняно з 4,6 млрд грн збитку за аналогічний період минулого року. 

Головними чинниками прибутковості сектору залишаються зростання процентних доходів, передусім від високоліквідних активів, та несуттєві обсяги формування резервів. 

Операційний дохід банків зріс на 35% р/р. 

Чистий процентний дохід за перше півріччя збільшився на 41% у порівнянні з показником січня-червня минулого року. Попри збільшення процентних витрат унаслідок підвищення процентних ставок за депозитами, процентні доходи зросли суттєвіше.

Попри певне уповільнення у весняні місяці, зокрема внаслідок зменшення операцій з картками, чистий комісійний дохід зріс на 22% р/р.

Чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви збільшився у першому півріччі 2023 року на 57% р/р – до 87,4 млрд грн.

Темпи відрахувань у резерви під збитки від активних операцій знизилися порівняно з показниками першого півріччя минулого року на 92%. Загалом із початку повномасштабного вторгнення банки сформували резерви під кредити на 103 млрд грн. 

Рентабельність капіталу сектору на 01 липня 2023 року становила 56% порівняно з мінус 4% рік тому. Нарахований за півріччя податок на прибуток перевищив відповідний річний показник історично найприбутковішого 2021 року.

Станом на 01 липня 2023 року лише вісім банків із 65 платоспроможних установ були збитковими із сукупним збитком 112 млн грн. 

Нагадаємо, за результатами оцінки стійкості, яку Національний банк розпочав у травні, можливі коригування банками оцінки активів та сформованих резервів, що може вплинути на річні показники прибутковості окремих установ.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини