Звичайна версія сайту
Британська компанія Vaultex обміняється досвідом з Національним банком щодо переходу на делеговану модель готівкового обігу

Британська компанія Vaultex обміняється досвідом з Національним банком щодо переходу на делеговану модель готівкового обігу

Національний банк України співпрацюватиме у питанні переходу на делеговану модель готівкового обігу з британською компанією Vaultex. Ця компанія є одним із чотирьох учасників делегованої моделі готівкового обігу у Великій Британії.

Відповідний Меморандум про домовленості щодо підтримки впровадження Стратегії грошового обігу Національного банку (далі – Меморандум) 07 жовтня 2020 року підписали Голова Національного банку України Кирило Шевченко та Виконавчий директор компанії Vaultex Філ Вон.

Меморандум узгоджує принципи взаємодії та реалізації відносин між сторонами.

Компанія Vaultex, зважаючи на її багаторічний досвід у сфері організації готівкового обігу, надасть Національному банку підтримку у реалізації складових Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року, які стосуються подальшого удосконалення системи забезпечення готівкового обігу держави. Зокрема, йтиметься про обмін досвідом у питаннях:

  • створення єдиних стандартів, правил, систем та засад обробки готівки;
  • розробки та впровадження делегованої моделі готівкового обігу, враховуючи досвід Великої Британії;
  • методів, практики та процесів, які можуть сприяти оптимізації витрат, пов'язаних з управлінням готівковим циклом.​

"У 2016 році Україна, за прикладом Великої Британії, обрала для себе делеговану модель готівкового обігу і вже користується її вигодами. Ми прагнемо і надалі зменшувати витрати нашої держави на готівковий обіг. Ми раді ділитися своїм досвідом та вчитися у світової спільноти, – наголосив Голова Національного банку України Кирило Шевченко. –  Я вдячний компанії Vaultex за можливість отримати їхню фахову експертизу стосовно рішень з управління готівковим обігом та за бажання поділитися з українським центробанком своїми ідеями. Переконаний, що ці знання  суттєво збагатять досвід Національного банку".

Голова Національного банку також подякував Послу Великої Британії в Україні Мелінді Сіммонс за сприяння у підписанні цього Меморандуму. "Ми високо цінуємо взаємодію з нашими британськими партнерами, зокрема Посольством Великої Британії в Україні і Банком Англії. Ми вдячні за підтримку і створення можливості для нашої подальшої співпраці", – додав Кирило Шевченко.

Виконавчий директор компанії Vaultex Філ Вон подякував Голові Національного банку Кирилу Шевченку за вибір Vaultex для розвитку готівкового обігу в Україні. "Ми сподіваємось підтримувати міцні стосунки між експертами з питань готівкового обігу Національного банку України та Vaultex", – зауважив він.

Довідково

Про компанію Vaultex

Компанія Vaultex – одна з найбільших британських компаній, що  займається обробленням готівки.

Вона є одним із чотирьох учасників делегованої моделі готівкового обігу у Великій Британії – Note Circulation Scheme (NCS), прийнятої Банком Англії.

Про делеговану модель готівкового обігу в Україні

З 2016 року в Україні розпочався перехід від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що існувала в Україні, на делеговану модель.

Суть делегованої моделі організації готівкового обігу полягає у тому, що Національний банк передає власні запаси готівки на зберігання уповноваженим банкам для забезпечення готівкою регіонів.

Забезпечення готівкового обігу в регіонах здійснюватиметься інфраструктурою уповноважених банків, а в перспективі – із залученням третіх учасників (СІТ-компаній) відповідно до правил, визначених Національним банком та відповідного контролю з боку Національного банку.

Зважаючи на світові тенденції, трансформаційні процеси, що відбуваються в Національному банку України, впровадження проєкту Cashless economy, делегована модель організації готівкового обігу є доцільною в Україні.

Така модель застосовується у Великій Британії, Бразилії, Нідерландах, Фінляндії та Швеції.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини