Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Депозитарій Національного банку спростив доступ інвесторів до "військових облігацій"

Депозитарій Національного банку спростив доступ інвесторів до "військових облігацій"

Депозитарій Національного банку (далі – Депозитарій) розширив перелік операцій, які можуть виконуватися клієнтами в системі депозитарного обліку державних цінних паперів. Зокрема, дозволені:

1) операції, необхідні для здійснення Національним банком грошово-кредитної (монетарної) політики;

2) операції, необхідні для здійснення Міністерством фінансів України операцій з обслуговування державного боргу;

3) відкриття нових рахунків у цінних паперах;

4) облікові операції щодо державних цінних паперів згідно з додатком до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) від 28 лютого 2022 року № 137 "Про порядок проведення окремих операцій на ринках капіталу";

5) завершення в системі депозитарного обліку Депозитарію операцій щодо ОЗДП та державних деривативів, що були прийняті до виконання Депозитарієм до 00.00 24 лютого 2022 року та підтвердження про виконання яких було отримано Депозитарієм від іноземного депозитарію після 00.00 24 лютого 2022 року;

6) операції з розблокування державних цінних паперів у системі депозитарного обліку Депозитарію, що були заблоковані клієнтами Депозитарію для здійснення/забезпечення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів із дотриманням принципу "поставка цінних паперів проти оплати", грошові розрахунки за якими забезпечуються особами, які провадять клірингову діяльність (крім державних цінних паперів, що заблоковані для здійснення/забезпечення розрахунків за операціями репо).

Зазначені операції мають, зокрема, забезпечити вільний доступ широкого кола інвесторів до облігацій внутрішньої державної позики, які розміщуються для забезпечення військових потреб України і спротиву ворогу.

Зазначені зміни відповідають рішенням НКЦПФР від 28.02.2022 р. № 137 та від 01.03.2022 року № 138. Вони внесені постановою Правління Національного банку України від  02.03.2022 року № 31 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 20", що набирає чинності з 02 березня 2022 року.

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини