Перейти до вмісту
Дезінфляція може мати різні наслідки для малої відкритої та закритої економік - відкритий дослідницький семінар

Дезінфляція може мати різні наслідки для малої відкритої та закритої економік - відкритий дослідницький семінар

У Національному банку України відбувся відкритий дослідницький семінар, на якому Олександр Фарина (Національний банк України) та Магнус Йонсон (центральний банк Швеції Sveriges Riksbank) презентували своє дослідження "Дезінфляція у малій відкритій та закритій економіках", виконане у співавторстві з Надією Шаповаленко (Національний банк України).

Автори дослідження порівняли короткострокові втрати виробництва у закритій та малій відкритій економіках в період дезінфляції, а також вивчили особливості політики центрального банку для мінімізації таких втрат. У дослідженні використано новокейнсіанську динамічну стохастичну модель загальної рівноваги, що характеризується негнучкими цінами та неповною довірою до центрального банку. Дослідники зробили такі основні висновки:

  • дезінфляція у малій відкритій економіці може спричинити більші втрати виробництва у короткостроковій перспективі, ніж у закритій економіці внаслідок посилення реального обмінного курсу;
  • політика процентної ставки у малій відкритій економіці повинна бути м’якішою, ніж у закритій економіці, але водночас центральний банк повинен активніше комунікувати свої зобов’язання щодо забезпечення макроекономічної стабілізації. Роль такої комунікації значно посилюється як для закритої, так і відкритої економік у випадку неповної довіри населення до політики центрального банку;
  • запровадження нової інфляційної цілі має здійснюватися поступово крок за кроком: стрімке зниження на початку та помірне згодом.

Національний банк запрошує потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах.

Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: [email protected].

Довідково

Серію відкритих дослідницьких семінарів Національний банк України започаткував у липні 2015 року. Під час цих заходів представники академічних кіл, фахового та експертного середовища, міжнародних фінансових організацій, НБУ та інших центральних банків мають змогу представити результати своїх дослідницьких проектів та обговорити їх у тісному експертному колі.

 

 

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини