Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

До двох фінансових установ застосовано заходи впливу за порушення вимог "колекторського" закону

Національний банк України виявив факти порушення вимог законодавства щодо взаємодії зі споживачами під час урегулювання простроченої заборгованості з боку ТОВ "КРЕДИТПРОМІНВЕСТ" (ЄДРПОУ 43305861) та ТОВ "ФК "ПРЕМІУМ АКТИВ" (ЄДРПОУ 41797188).

Йдеться про порушення вимог щодо взаємодії зі споживачами та іншими особами під час урегулювання простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки), встановлених статтею 25 Закону України "Про споживче кредитування".

До ТОВ "КРЕДИТПРОМІНВЕСТ" Національний банк тричі упродовж року застосовував заходи впливу у вигляді накладання штрафів за порушення вимог щодо етичної поведінки. Проте фінансова установа вчинила аналогічне порушення, що є систематичним.

Тому до ТОВ "КРЕДИТПРОМІНВЕСТ" Національний банк застосував захід впливу у вигляді тимчасового зупинення всіх ліцензій. Систематичність порушень та обсяг звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування саме такого заходу впливу.

До ТОВ "ФК "ПРЕМІУМ АКТИВ" Національний банк застосував захід впливу у вигляді накладення штрафу в розмірі 102 тис. грн за порушення вимог щодо етичної поведінки. Систематичність та обсяг звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування максимально передбаченого розміру штрафу.

Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 3 грудня 2021 року.

Довідково

Із дати тимчасового зупинення ліцензій та до ухвалення Національним банком рішення про поновлення дії ліцензій ТОВ "КРЕДИТПРОМІНВЕСТ" втрачає право: 

  • укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії та дію яких тимчасово зупинено;
  • укладати договори (уносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, що мають як наслідок збільшення їх зобов’язань перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини