Звичайна версія сайту

До фінансових установ застосовано заходи впливу за порушення вимог "колекторського" закону

Національний банк України виявив факти залучення ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "АЛУРІЯ" (ЄДРПОУ 43072822) до врегулювання простроченої заборгованості юридичних осіб, не включених до реєстру колекторських компаній, а також факти порушення вимог щодо етичної поведінки з боку ТОВ "МАНІФОЮ" (ЄДРПОУ 42848369).

Йдеться про порушення ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "АЛУРІЯ" вимоги статті 23 Закону України "Про споживче кредитування" щодо залучення до врегулювання простроченої заборгованості виключно колекторської компанії, включеної до відповідного реєстру. 

До ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "АЛУРІЯ" Національний банк застосував три заходи впливу у вигляді накладення трьох штрафів за залучення не включених до реєстру колекторських компаній:

  • за перше встановлене порушення – в мінімальному розмірі – 85 тис. грн; 
  • за друге встановлене порушення – в середньому розмірі – 110,5 тис. грн;
  • за третє встановлене порушення – в максимальному розмірі – 136 тис. грн.

Зі свого боку, ТОВ "МАНІФОЮ" порушило вимоги щодо взаємодії зі споживачами та іншими особами під час врегулювання простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки), встановлені статтею 25 Закону України "Про споживче кредитування". 

До ТОВ "МАНІФОЮ" Національний банк застосував два заходи впливу у вигляді накладення двох штрафів у розмірі 102 тис. грн кожен за порушення вимог щодо етичної поведінки. Систематичність та обсяг звернень громадян саме щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинули на застосування максимально передбаченого розміру штрафу.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 19 листопада 2021 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини