Звичайна версія сайту

Голова Національного банку Кирило Шевченко обговорив зі Світовим банком співробітництво у межах поточних та майбутніх проєктів

Голова Національного банку України Кирило Шевченко у Вашингтоні, США зустрівся з представниками Світового банку. У зустрічах взяли участь виконавчий директор групи, до якої входить Україна, Кун Давідсе, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі, а також віцепрезидент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б'єрде.

«Ми високо цінуємо довготривалі відносини та підтримку, яку Група Світового банку надає як Національному банку України, так і Україні загалом. Дуже важливо, що наш спільний пріоритет – зміцнення фінансового сектору України та закладення основ для надійного розвитку кредитування», – зазначив Кирило Шевченко.

Голова НБУ також наголосив, що підтримання незалежності Національного банку – один із пріоритетів сьогодні.

Кирило Шевченко відзначив спільну зі Світовим банком роботу для зміцнення фінансової системи України.

Зокрема, спільні проєкти з  реформування державного банківського сектору, небанківського фінансового сектору («спліт»), реформування національної платіжної системи, удосконалення системи врегулювання неплатоспроможних банків, впровадження наглядових технологій (SupTech), а також над зниженням частки непрацюючих кредитів у банках. Цього року банківський сектор за сприяння Національного банку активізував роботу у цьому напрямку, і тільки за вересень частка проблемних кредитів у банках знизилася з 48% до 45,6%.

Голова НБУ також подякував колег зі Світового банку за технічну та консультативну підтримку.

«Отримана технічна допомога значною мірою сприяє імплементації нових практик та міжнародних стандартів, розвитку та надійності банківської системи», – додав Кирило Шевченко.  

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись