Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Голова Національного банку Кирило Шевченко подав заяву про відставку

Голова Національного банку Кирило Шевченко подав заяву про відставку

Сьогодні Голова Національного банку Кирило Шевченко подав на розгляд Президенту України заяву про відставку.

"В силу причин, пов'язаних зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, ухвалив для себе складне рішення.

Я залишаю посаду Голови НБУ.

Я звернувся до Президента України з проханням прийняти мою відставку. Дякую Президентові за виявлену довіру та спільну роботу на користь держави і у мирний, і у воєнний час.

З перших днів в НБУ я був насамперед антикризовим менеджером і виконав свою місію: забезпечив безперебійну роботу фінансової системи в надскладний час повномасштабної війни.

Війна стала ще одним важким іспитом для нашої команди та мене особисто  і ми його гідно склали.

З початком повномасштабної війни Національний банк:

  • забезпечив безперебійну роботу фінансової системи,
  • не допустив паніку на валютному ринку, 
  • зупинив масштабний відтік капіталу заради захисту резервів,
  • втримав інфляцію на адекватному рівні під час війни,
  • підставив плече державному бюджету, розуміючи складнощі із залученням коштів під час війни.

Додатково наголошу на наших зусиллях у дипломатичній площині – з одного боку, ми активізували механізми міжнародної фінансової допомоги Україні, з іншого – ініціювали на міжнародному рівні низку рішень, які послабили економіку агресора.

На сьогодні НБУ справді сильніший, ніж будь-коли, у здатності зустрічати виклики та долати кризи, гідно проходить перевірку війною. І зберігає свою здатність бути основою поствоєнного відновлення економіки і спрямовувати на це весь фінансовий сектор.

Тим, хто прийде після мене, я передаю банківську систему сильною, капіталізованою, стійкою. Вірю в те, що такою вона залишиться й надалі.

Я вдячний усій команді НБУ, на долю якої випали найскладніші випробування в історії незалежної України. Я пишаюсь роботою з вами.

Вдячний колегам зі всього фінансового ринку. Ми разом утримали працюючу банківську систему під час війни, забезпечили доступ громадян до фінпослуг, тримали фінансову стабільність усупереч найскладнішим обставинам.

Це бачать українці, цим захоплюються і це цінують наші міжнародні партнери на всіх рівнях.

Вдячний нашим міжнародним партнерам за плідну співпрацю і непохитну підтримку нашої країни та її фінансової сфери в такий непростий час.

Дякую колегам з Верховної Ради, Уряду та інших державних інституцій за співпрацю і за ті конструктивні спільні дії, що спрацювали на благо фінансової системи та країни загалом", – заявив Голова Національного банку Кирило Шевченко.

До ухвалення відповідних рішень Верховною Радою України про звільнення та призначення на посаду Голови Національного банку Правління Національного банку продовжить виконувати свої функції та здійснювати управління діяльністю Національного банку в поточному складі.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини