Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Голова Національного банку Кирило Шевченко провів першу зустріч із МВФ

Голова Національного банку Кирило Шевченко провів першу зустріч із МВФ

Вчора Голова Національного банку України Кирило Шевченко разом із заступниками провів першу зустріч із представниками Міжнародного валютного фонду – Головою місії МВФ в Україні Іванною Владковою Голлар, постійним представником МВФ в Україні Йостою Люнгманом та заступником виконавчого директора МВФ Владиславом Рашкованом.

«МВФ був, є і буде ключовим стратегічним партнером України в цілому та Національного банку зокрема. Тому повне та успішне виконання програми співпраці з МВФ є моїм пріоритетом. Можу запевнити, що всі зобов’язання, які Національний банк взяв на себе за Меморандумом про економічну та фінансову політику, будуть виконані повністю та вчасно», - наголосив Голова Національного банку.

Зокрема, очільник центробанку підкреслив, що, як і для МВФ, відповідно до Меморандуму про співпрацю з Україною, для нього одним із пріоритетів є зменшення обсягу непрацюючих кредитів, які сьогодні обтяжують банківську систему, у тому числі баланси державних банків. Адже оздоровлення балансів банків допоможе пожвавити кредитування, що сприятиме швидшому відновленню економіки.

Представники Міжнародного валютного фонду зазначили, що значною мірою саме виваженій політиці Національного банку Україна завдячує макроекономічною стабілізацією останнього п’ятиріччя; і це було б неможливим без незалежності центробанку.

Зі свого боку Голова НБУ запевнив представників міжнародної організації, що глибоко поважає незалежність Національного банку: «НБУ здобув інституційну незалежність у 2015 році саме для того, щоб ми мали можливість виконувати наш мандат та завдяки цьому підвищувати добробут українців».

Сторони обговорили також поточний стан співпраці в межах Меморандуму між Україною та МВФ та обмінялися поглядами щодо викликів, які стоять перед українською та світовою фінансовою системою в контексті коронакризи.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини