Голова Національного банку України Кирило Шевченко провів зустріч з Тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Учасники обговорили реформу корпоративного управління у державних банках, продовження співпраці України з міжнародними партнерами, зокрема МВФ, а також посилення двостороннього співробітництва між Україною та США.
"Місяць тому ми мали з вами першу зустріч у форматі Великої сімки. Раді почути, що ви плануєте продовжувати послідовну політику Національного банку. Нас дуже тішить, що ми з вами "в одному човні" у питанні реформи корпоративного управління у державних банках, яку ви плануєте продовжувати і посилювати. І, звісно, ми раді, що ви готові вирішувати такі виклики як зниження частки поганих кредитів у державних банках", – наголосила Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.
Кирило Шевченко зазначив, що посилення корпоративного управління та зниження частки поганих кредитів у державних банках справді є пріоритетними для Національного банку.
"Минулого тижня я розпочав зустрічі з наглядовими радами державних банків, на яких підтвердив підтримку Національним банком корпоративного управління. У цьому питанні працює універсальне правило: чим краще вибудувана система корпоративного управління, тим кращі показники має фінансова установа. Також нам необхідно вирішити питання роботи державних банків з поганими кредитами. Питання болюче, ми будемо продовжуємо спільну роботу з банками заради його вирішення", – зазначив Голова НБУ.
Кирило Шевченко та Крістіна Квін обговорили продовження співпраці України з міжнародними партнерами, зокрема Міжнародним валютним фондом. Голова НБУ зазначив, що центробанк виконав усі зобов’язання у сфері його відповідальності у межах програми співпраці.
Також вони обговорили посилення співпраці між Україною та США, зокрема у сфері кібербезпеки.
Крім цього, Кирило Шевченко розповів про плани Національного банку у просуванні сталого розвитку держави та «зеленого» банкінгу в Україні. Так, НБУ планує приєднатися до мережі центральних банків та наглядових органів для екологізації фінансової системи (Network for Greening the Financial System) та мережі сталого банкінгу (Sustainable Banking Network).