Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Кадрові зміни в Департаменті нагляду за ринком небанківських фінансових послуг та Департаменті ліцензування

Кадрові зміни в Департаменті нагляду за ринком небанківських фінансових послуг та Департаменті ліцензування

Два структурні підрозділи Національного банку України – Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг та Департамент ліцензування – отримають нових керівників.

Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг

Тетяна Мосійчук, яка очолювала Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, 03 травня завершила роботу в Національному банку згідно з поданою заявою. 

Новим директором Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг з 06 травня буде призначений Михайло Федоренко.

На цю посаду його переведено з посади директора Департаменту ліцензування, яку він обіймав з жовтня 2021 року.

Загалом Михайло Федоренко працює в Національному банку з лютого 2021 року, коли очолив управління правового забезпечення реєстрації та ліцензування Юридичного департаменту Національного банку.

До цього понад 15 років працював у юридичній сфері, зокрема в Державній податковій службі, юрисконсультом, адвокатом, виконавчим директором та керівником практики в провідних юридичних фірмах України.

Має вищі освіти в галузі правознавства та фінансів (Національний університет державної податкової служби України та Чернігівський національний державний технологічний університет).

До сфери його відповідальності на новій посаді належатиме, зокрема:

 • постійний нагляд за діяльністю учасників ринку небанківських фінансових послуг щодо дотримання ними законодавства про фінансові послуги, зокрема вимог щодо розміру капіталу, установлених обов’язкових нормативів, управління ризиками та інших показників і вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами;
 • оперативне реагування на факти порушення учасниками ринку небанківських фінансових послуг законодавства про фінансові послуги, здійснення ризикової діяльності, яка загрожує інтересам вкладників та/або інших кредиторів небанківських фінансових установ та ініціювання застосування адекватних заходів впливу відповідно до законодавства України;
 • нагляд за дотриманням небанківськими фінансовими установами вимог законодавства про фінансові послуги з питань проведення внутрішнього аудиту та забезпечення такими установами проведення обов’язкового зовнішнього аудиту фінансової звітності з урахуванням вимог законодавства України;
 • аналіз ринків небанківських фінансових послуг, державне регулювання яких здійснюється Національним банком;
 • оцінка фінансового стану небанківських фінансових установ, результатів їх діяльності, а також підготовка наглядової звітності для аналізу показників діяльності небанківських фінансових установ та небанківського фінансового сектору України.

 

Департамент ліцензування

Новим директором Департаменту ліцензування з 09 травня буде призначена Дар’я Софіна.

До призначення на цю посаду вона більше року очолювала новостворений напрям у структурі Департаменту фінансового моніторингу Національного банку – управління санкційної політики.

Загалом у Національному банку Дар’я Софіна працює з грудня 2022 року. До цього вона працювала на керівних посадах у Національному агентстві з питань запобігання корупції та Міністерстві юстиції України. Розпочинала свою кар’єру в Київському апеляційному адміністративному суді.

Має вищу освіту в галузі правознавства (Київський національний університет ім. Т. Шевченка) та є сертифікованим фахівцем у сфері комплаєнсу.

До сфери її компетенції на новій посаді належатиме забезпечення реалізації функцій Національного банку в сфері реєстрації та ліцензування банків, небанківських фінансових установ, включно з:

 • погодженням статутів банків і змін до них, ліцензуванням банківської діяльності, здійсненням узгоджувальних дій щодо керівників та власників банків, оцінкою структури власності банків, веденням Державного реєстру банків;
 • акредитацією філій, представництв іноземних банків на території України;
 • видачею небанківським фінансовим установам та іншим особам, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг, ліцензій на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, ліцензій на здійснення валютних операцій, ліцензій на здійснення торгівлі валютними цінностями, їх зупиненням, поновленням, відкликанням (анулюванням) відповідно до законодавства України, здійсненням інших ліцензійних, реєстраційних, узгоджувальних дій щодо небанківських установ та учасників ринку небанківських фінансових послуг, їх керівників, власників та структури власності;
 • веденням Державного реєстру фінансових установ, а у визначених нормативно-правовими або розпорядчими актами випадках – інших реєстрів осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, учасників ринку небанківських фінансових послуг та осіб, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Національний банк;
 • видачею юридичним особам ліцензій на надання банкам послуг з інкасації та погоджень на здійснення юридичною особою операцій з оброблення та зберігання готівки;
 • здійсненням узгоджувальних та реєстраційних дій щодо учасників платіжного ринку, веденням Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури;
 • здійсненням попередньої кваліфікації осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків із ринку.

Нагадаємо, що Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг та Департамент ліцензування входять до вертикалі підпорядкування "Пруденційний нагляд", керівництво якою здійснює заступник Голови Національного банку Дмитро Олійник. 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини