Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Кожен учасник фінансового ринку отримав унікальний код ID НБУ для спрощення взаємодії з регулятором

Кожен учасник фінансового ринку отримав унікальний код ID НБУ для спрощення взаємодії з регулятором

Національний банк України розробив систему єдиної ідентифікації учасників фінансового ринку України. Відтепер кожен учасник фінансового ринку має єдиний ідентифікатор Національного банку (далі – код ID НБУ) – унікальний код, що містить шість знаків. Це дасть змогу спростити їх взаємодію з регулятором.

Йдеться про всіх учасників фінансового ринку, відомості про яких мають уноситися до інформаційних систем Національного банку, та які повинні подавати регулятору операційну, звітну інформацію як на консолідованій основі, так і в розрізі кожного підрозділу, а саме:

  • банки;
  • філії/представництва іноземних банків на території України;
  • небанківські фінансові установи;
  • інші особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги в межах, визначених Законом України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.

Норми щодо порядку функціонування системи єдиної ідентифікації учасників фінансового ринку України містить Положення про систему єдиної ідентифікації учасників фінансового ринку України, затверджене постановою Правління Національного банку від 30 серпня 2021 року № 92. Цей документ набрав чинності з 01 листопада 2021 року.

Учасникам фінансового ринку, які вже мають чинну реєстрацію чи ліцензію Національного банку, не потрібно звертатися до регулятора – для них вже згенеровані коди ID НБУ. Зокрема, для банківських установ кодами ID НБУ вважаються чинні коди банків. Небанківські установи, що мають власний код за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДРПОУ), отримали код, сформований із шести цифр.

Надалі регулятор реєструватиме код ID НБУ за учасником фінансового ринку та/або його відокремленим підрозділом під час першого внесення відомостей про нього до інформаційних систем Національного банку (переліків, реєстрів тощо). Для цього їм необхідно:

  • під час подання повідомлення про відкриття відокремленого підрозділу, що має власний код за ЄДРПОУ (зокрема, для філій банків), зазначити його код за ЄДРПОУ, щодо інших відокремлених підрозділів – створити та зазначити власний унікальний у межах установи цифровий/символьно-цифровий код відокремленого підрозділу;
  • під час подання повідомлення про зміни в діяльності відокремленого підрозділу зазначати код ID НБУ, який Національний банк згенерував за цим відокремленим підрозділом;
  • під час подання повідомлення про роботу пункту дистанційного обслуговування зазначати код ID НБУ, який Національний банк згенерував за відокремленим підрозділом, у складі якого працюватиме чи працює цей пункт, а також створити та зазначити для нього власний унікальний у межах банку цифровий/символьно-цифровий код.

Забезпечення унікальності власних кодів покладається на учасника фінансового ринку, який подає документи до Національного банку.

Детальніше про згенеровані коди ID НБУ можна ознайомитися на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку "API для розробників" (Сервіс визначення кодів ID НБУ за кодом ЄДРПОУ та унікальним кодом відокремленого підрозділу).

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини