Звичайна версія сайту
Кредитній спілці та фінансовій компанії анульовано ліцензії

Кредитній спілці та фінансовій компанії анульовано ліцензії

Національний банк України застосував до КС “УКРАЇНСЬКИЙ ОЩАДНИЙ ЦЕНТР”  (ЄДРПОУ 33198626) та ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ПЕРВИННИЙ КАПІТАЛ”  (ЄДРПОУ 42951373) захід впливу у вигляді відкликання (анулювання) всіх ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 18 листопада 2022 року.

Національний банк у жовтні цього року призначив проведення позапланової інспекційної перевірки зазначених кредитної спілки та фінансової компанії. Під час спроби її здійснити було встановлено та зафіксовано факт відмови в проведенні перевірки. Особи, уповноважені представляти інтереси кредитної спілки та фінансової компанії на час проведення перевірки, в день перевірки за їх  місцезнаходженням були відсутні. Це унеможливило здійснення Національним банком позапланової інспекційної перевірки КС “УКРАЇНСЬКИЙ ОЩАДНИЙ ЦЕНТР” та ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ПЕРВИННИЙ КАПІТАЛ”.

Відсутність протягом першого дня перевірки осіб, уповноважених представляти інтереси кредитної спілки та фінансової компанії на час проведення перевірки, є підставою для застосування заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами законодавства України, зокрема статтею 381 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Рішення про застосування заходу впливу набирає чинності з 21 листопада 2022 року.

Довідково

Після відкликання ліцензій фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не звільняє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини