Міжнародні резерви України на 01 листопада 2017 року становили 18 735,8 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. Відповідно, резерви третій місяць поспіль оновлюють максимум з початку 2014 року. Сьогодні резерви на 21% перевищують рівень початку поточного року. Зокрема, за підсумками жовтня резерви зросли на 98 млн дол. США або 0,5%.
Збільшенню обсягів резервів протягом минулого місяця сприяли:
- надходження на користь Уряду на суму 185,3 млн дол. США, у тому числі 170,3 млн дол. США – від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті.
- надходження від операції swap з уповноваженим банком на внутрішньому ринку на суму 100,0 млн дол. США.
Водночас з міжнародних резервів було спрямовано 147,2 млн дол. США на валютні інтервенції, які Національний банк здійснював для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку під дією тимчасових факторів.
- Протягом жовтня Національний банк продав на міжбанківському валютному ринку 181,2 млн дол. США, у тому числі 41,0 млн дол. США - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу.
- Водночас у жовтні Національний банк купив в результаті проведення інтервенцій у формі запиту найкращого курсу 34,0 млн дол. США
Також 30,9 млн дол. США було спрямовано з резервів на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. З них 3,3 млн дол. США – з метою обслуговування ОВДП, номінованих у валюті.
Станом на 01 листопада обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.
Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:
- не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;
- не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.