Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Міжнародні санкції проти російського Альфа-банку не стосуються українського АТ "АЛЬФА-БАНК"

Міжнародні санкції проти російського Альфа-банку не стосуються українського АТ "АЛЬФА-БАНК"

АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна)  є відмінною від Альфа-банку (росія) юридичною особою, яка не підпадає під міжнародні санкції. Це зазначило Міністерство фінансів США у своєму офіційному повідомленні про запровадження нового пакета санкцій проти росії та, зокрема, російського Альфа-банку.

АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна)  є системно важливим банком, який працює на території України виключно в межах  українського законодавства.

АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна)  має значну частку на ринку депозитів фізичних осіб: обсяг коштів, залучених банком від домогосподарств, становить близько 48 млрд грн, або понад 6% від загального обсягу депозитів українців. Обсяг коштів українських підприємств становить близько 24 млрд грн. Банк обслуговує понад 2,6 млн фізичних осіб, 55 тис. юридичних осіб та 89 тис. фізичних осіб-підприємців. Крім того, банк утримує і обслуговує суттєву частку інфраструктури фінансового сектору (691 банкомат, 16 858 POS-терміналів, 201 відділення), працездатність якої сьогодні має критичне значення для фінансової стабільності. 

Національний банк, керуючись законодавством України, визнав ділову репутацію акціонерів АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна)  – громадян рф, до яких застосовані міжнародні санкції,  небездоганною та застосував заходи впливу у вигляді заборони власникам істотної участі в АТ “АЛЬФА-БАНК” використовувати право голосу. 

Водночас санкції, застосовані до власників АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна), а також міжнародні санкції щодо банків росії не накладають додаткових обмежень  на роботу АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна) в Україні.

Довідково

АТ “АЛЬФА-БАНК” є системно важливим банком згідно з рішенням Правління Національного банку України від 09.03.2022 № 120-рш “Про визначення системно важливих банків”.  

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини