Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк довів у судах законність усіх рішень щодо виведення банків за непрозору структуру власності

Національний банк довів у судах законність усіх рішень щодо виведення банків за непрозору структуру власності

Верховний Суд України 27 січня 2021 року повністю відмовив у задоволенні касаційної скарги міноритарного акціонера ПАТ "Банк "Народний капітал" на рішення судів попередніх інстанцій та підтвердив законність визнання банку неплатоспроможним. Нагадаємо, банк "Народний капітал" було визнано неплатоспроможним у січні 2017 року. Основною підставою для такого рішення був факт встановлення наявності непрозорої структури власності в банку.

Банк "Народний капітал" був п’ятим банком, підставою для виведення якого є непрозора структура власності. До цього, за цією ж причиною були визнані неплатоспроможними такі банки: "ТК Кредит", "Юнісон", "Смартбанк" та "Класикбанк". У всіх випадках власники банків не вжили необхідних дій для приведення своєї структури власності у відповідність до вимог законодавства.

11 вересня 2017 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд відмовив у визнанні незаконним рішення про визнання "Класикбанку" неплатоспроможним.

7 вересня 2018 року Верховний Суд, відмовивши в задоволенні заяви акціонера банку – кіпрської компанії Мелігант Груп ЛТД – ухвалив остаточне рішення щодо законності віднесення банку "Юнісон" до категорії неплатоспроможних та введення в банк тимчасової адміністрації.

20 листопада 2018 року Верховний Суд залишив у силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій, які відмовили позивачу в скасуванні рішення щодо неплатоспроможності банку "ТК Кредит".

Таким чином Національний банк виграв усі судові спори щодо законності ухвалених рішень про визнання цих банків неплатоспроможними. Усі рішення регулятора про виведення банків з ринку за непрозору структуру власності є чинними, а ті з них, які піддавалися судовому контролю, – підтверджені судами.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини