Учора в Національному банку України відбувся експертний круглий стіл, присвячений реалізації Open data – проекту щодо розкриття інформації, яка надається або може бути надана Національним банком з використанням сучасних технологій оприлюднення даних.
Разом із представниками центрального банку у заході взяли участь розробники програмного забезпечення із використанням статистичних даних, які надає Національний банк, та аналітики як кінцеві користувачі такої інформації.
"Національний банк розпочав публікацію інформації у формі відкритих даних ще минулого року, поступово розширюючи їх наповнення. Проект Open data тісно пов'язаний із проектом розробки та запуску нового веб-сайту НБУ. Технологічні можливості нового сайта дозволятимуть отримувати шаблонні та визначені користувачем набори даних в популярних форматах, що значно спростить обробку та аналіз статистичних даних",- підкреслив директор департаменту статистики та звітності НБУ Юрій Половньов.
За словами начальника відділу інтернет-комунікацій Артема Румянцева, завдяки проекту відкритих даних Open data у Національному банку поступово змінюється сприйняття цифрової інформації.
"У цифрових каналах ми прагнемо поступово відходити від орієнтації на кінцеві презентації матеріалів (html-сторінки, xls-таблиці, pdf-документи) і впроваджувати концепцію інформаційної центричності. Це значить, що НБУ розглядатиме весь контент у якості даних і поступово перетворюватиме неструктурований контент у структуровані дані. Надання структурованих даних через API дозволить підтримувати архітектуру функціональної сумісності та відкритості, зробить статистичні набори даних доступними для використання у державному, комерційному секторах, а також окремими громадянами. Користувачі зможуть використовувати їх у найбільш зручний спосіб – поширювати, посилатись, вбудовувати тощо",- розповів Артем Румянцев.
Так, наразі НБУ вже розповсюджує у формі сторінок API так дані:
- офіційний курс гривні щодо іноземних валют та банківських металів;
- результати розміщення облігацій внутрішніх державних позик;
- Український індекс міжбанківських ставок;
- грошові агрегати;
- кредити, надані депозитними корпораціями;
- депозити, залучені депозитними корпораціями;
- цінні папери, акції та інші форми участі в капіталі в портфелі депозитних корпорацій (крім НБУ), та цінні папери, крім акцій, випущені депозитними корпораціями (крім НБУ).
"Плануємо до кінця 2017 року зробити всі набори даних доступними для ефективного збору даних автоматичними системами",- зазначив Артем Румянцев.
Учасники дискусії підтвердили, що розповсюдження даних у агрегованому форматі більш зручне для використання та обробки. Вони запропонували шляхи подальшого удосконалення параметрів набору даних, а також висловили побажання щодо деталізації розкриття даних у розрізі окремих банків.
Із відгуками та пропозиціями щодо переліку даних, які розкриваються Національним банком, технічних аспектів їх оприлюднення та участі у подальших обговореннях щодо реалізації проекту Open Data просимо звертатися до керівника проектів та програм департаменту стратегії та реформування НБУ Світлани Соколовської за електронною адресою [email protected].