Звичайна версія сайту
Національний банк оновив перелік системно важливих банків

Національний банк оновив перелік системно важливих банків

Національний банк здійснив щорічний перегляд переліку системно важливих банків.

Кількість банків лишилась незмінна і складає 14 установ, водночас замість Укрсоцбанку, який минулого року приєднався до Альфа-Банку, до переліку увійшов А-Банк. Так чином, системно важливими банками визначено:

 1. А-Банк;
 2. Альфа-банк;
 3. Кредобанк;
 4. ОТП банк;
 5. Ощадбанк;
 6. Південний;
 7. Приватбанк;
 8. ПУМБ;
 9. Райффайзен Банк Аваль;
 10. Таскомбанк;
 11. Укргазбанк;
 12. Укрексімбанк;
 13. Укрсиббанк;
 14. Універсал банк.

Нагадаємо, для системно важливих банків діють підвищені вимоги, покликані забезпечити додатковий запас їх стійкості.

По-перше, додатково до нормативного значення достатності основного капіталу вони мають сформувати буфер системної важливості, який почне діяти з 1 січня 2021 року і залежатиме від значення показника системної важливості банку:

 • Буфер системної важливості становитиме 1% для Райффайзен Банку Аваль, Альфа Банку, А-Банку, ПУМБу, УкрСиббанку, ТАС Банку, Універсал Банку, ОТП Банку, Банку "Південний" та Кредобанку.
 • Буфер системної важливості становитиме 1,5% для Укрексімбанку, Ощадбанку та Укргазбанку.
 • Буфер системної важливості становитиме 2% для ПриватБанку.

По-друге, ці банки повинні розробити плани відновлення діяльності згідно вимог Національного банку. Такі плани покликані швидко стабілізувати роботу системно важливих установ в умовах кризи.

По-третє, системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) - не більше ніж 20% (для банків, що не є системно важливими його встановлено на рівні 25%).

Після втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися посилених вимог протягом ще 12 місяців.

Перелік банків затверджено Рішенням Правління Національного банку України від 3 березня 2020 року № 155-рш "Про визначення системно важливих банків", яка набирає чинності з 5 березня 2020 року.

Довідково

Національний банк щороку визначає системно важливі банки за даними на 1 січня. Підходи до визначення системно-важливих банків були переглянуті влітку минулого року. Оновлена методологія забезпечує точніше відображення значимості системно важливих банків для фінансового ринку.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини