Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк отримав можливість за рішенням суду розпочати примусову реалізацію майна ТОВ "Станіславська торгова компанія"

Національний банк отримав можливість за рішенням суду розпочати примусову реалізацію майна ТОВ "Станіславська торгова компанія"

Національний банк України отримав можливість розпочати примусову реалізацію майна ТОВ "Станіславська торгова компанія" – земельної ділянки в Яремче Івано-Франківської області – в рахунок погашення заборгованості за стабілізаційними кредитами ПАТ КБ "Фінансова ініціатива" перед  НБУ. Це стало можливим завдяки відмові 27 грудня 2022 року Північним апеляційним господарським судом у задоволенні апеляційної скарги ТОВ "Станіславська торгова компанія" на рішення Господарського суду міста Києва від 9 листопада 2022 року про звернення стягнення на зазначену земельну ділянку.

ТОВ "Станіславська торгова компанія" є одним із майнових поручителів за стабілізаційними кредитами ПАТ КБ "Фінансова ініціатива" перед Національним банком.

"Розгляд цієї судової справи затягнувся майже на чотири роки. Рішення суду апеляційної інстанції нарешті надає право Національному банку отримати відповідні накази суду та розпочати процедуру примусової реалізації іпотечного майна в межах виконавчого провадження. Отримані в разі продажу земельної ділянки кошти будуть спрямовані на погашення кредитної заборгованості банку "Фінансова ініціатива" перед Національним банком", – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Нагадаємо, ТОВ "Станіславська торгова компанія" у 2009 році уклало з Національним банком договір іпотеки, в тому числі на земельну ділянку площею 2,0549 га в Яремче Івано-Франківської області, в забезпечення виконання зобов’язань за наданими ПАТ КБ "Фінансова ініціатива" стабілізаційними кредитами.

Оскільки зобов’язання ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" за кредитами не були виконані, Національний банк у 2018 році звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом з метою звернення стягнення на земельну ділянку в судовому порядку.

Господарський суд міста Києва 7 жовтня 2020 року порушив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Станіславська торгова компанія".  У зв’язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство ТОВ "Станіславська торгова компанія" справу щодо звернення стягнення на предмет іпотеки було передано до Господарського суду міста Києва.

Верховний Суд 2 грудня 2021 року задовольнив касаційну скаргу Національного банку, скасував ухвалу про банкрутство ТОВ "Станіславська торгова компанія" та передав справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Це розблокувало розгляд справи щодо звернення стягнення на предмет іпотеки в Господарському суді міста Києва, який 9 листопада 2022 року ухвалив рішення про звернення стягнення на земельну ділянку. Це рішення підтримав також і суд апеляційної інстанції.

Крім судового рішення про стягнення земельної ділянки, протягом 2018–2021 років суди ухвалили ще чотири рішення щодо звернення стягнення на нерухоме майно ТОВ "Станіславська торгова компанія", які були виконані органами державної виконавчої служби. Внаслідок примусової реалізації нерухомого заставного майна ТОВ "Станіславська торгова компанія" шляхом продажу його на відкритих торгах у межах виконавчих проваджень здійснено погашення заборгованості ПАТ "КБ  "Фінансова ініціатива" перед Національним банком на суму 28,2 млн грн.

Довідково

Національний банк України 23 червня 2015 року ухвалив рішення про віднесення ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" до категорії неплатоспроможних.

Загальна заборгованість ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" за всіма наданими кредитами рефінансування станом на 1 грудня 2022 року становила 7,1 млрд грн.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини