Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк поступово розширюватиме можливості бізнесу з купівлі валюти не лише під зобов'язання

Національний банк поступово розширюватиме можливості бізнесу з купівлі валюти не лише під зобов'язання

Національний банк планує поступово скасувати вимогу для юридичних та фізичних особі-підприємців про купівлю іноземної валюти лише під зобов’язання. Так, із 20 липня бізнес зможе купувати іноземну валюту в межах ліміту в 100 тис. євро (в еквіваленті) на день без наявності підстав та зобов’язань та без подання до банку підтвердних документів.

"Зняття вимоги на купівлю валюти під зобов’язання є нашим пріоритетом в частині продовження валютної лібералізації. Ситуація в економіці та на фінансових ринках зараз стабільна, тому ми продовжуємо пом'якшувати обмеження.

Ми вирішили скасовувати цю вимогу поступово. Це дозволить оцінити вплив кожного такого кроку з лібералізації на стан ринку", – зазначив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

За оцінками центробанку, поточне послаблення не матиме суттєвого впливу на функціонування валютного ринку України. Водночас воно розширить можливості бізнесу з управління ризиками та ліквідністю.

Наступні кроки у напрямі повного зняття вимоги на купівлю валюти під зобов'язання традиційно здійснюватимуться після аналізу ситуації на внутрішніх та зовнішніх ринках, стану фінансової стабільності тощо, а також за умови сприятливої ситуації на валютному ринку.

Відповідні зміни розроблялися з урахуванням консультацій із міжнародними партнерами та затверджені постановою Правління Національного банку України від 13 липня 2021 року № 80 "Про затвердження Змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті". Вони набувають чинності з 20 липня 2021 року.

Довідково

Із 7 лютого 2019 року Національний банк на виконання вимог закону "Про валюту і валютні операції" нормою Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого Постановою Правління Національного банку № 5 від 2 січня 2019 року, встановив вимогу для юросіб та фізосіб-підприємців на купівлю валюти під зобов'язання або підстави.

Повне зняття цієї вимоги передбачено Дорожньої картою скасування валютних обмежень.

Починаючи з лютого 2019 року, Національний банк скасував близько 40 обмежень на валютному ринку та послабив більшість діючих.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини