Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк презентував освітянам дистанційну Школу фінансової грамотності "ТАЛАН"

Національний банк презентував освітянам дистанційну Школу фінансової грамотності "ТАЛАН"

Національний банк України презентував дистанційну Школу фінансової грамотності для педагогів "ТАЛАН". Її відкриття відбулося 27 березня 2023 року за участю Голови Національного банку Андрія Пишного у межах заходів Всесвітнього тижня грошей в Україні.

Школа фінансової грамотності "Талан" – це онлайн курс із підвищення кваліфікації для педагогів за напрямом "Фінансова грамотність", розроблений фахівцями Національного банку із залученням провідних експертів фінансового ринку України.

Із 2025 року Міністерство освіти і науки України планує впровадити для учнів 8-9 класів новий обов’язковий предмет "Підприємництво та фінансова грамотність". Знання з нього допоможуть сучасній молоді краще орієнтуватися на ринку фінансових послуг та ефективно їх використовувати  в своєму житті. Розуміння переваг підприємницької діяльності й підприємництва загалом матиме позитивний вплив на розвиток та відбудову України в майбутньому.

Мета Національного банку – підготувати вчителів до викладання цього предмету. Школа фінансової грамотності "Талан" є першим етапом плану підготовки вчителів Національним банком України спільно із Міністерством освіти та науки України.

"Фінансову грамотність ми вважаємо базовою і навіть обов'язковою навичкою, якою мають володіти користувачі фінансових послуг. Це дає змогу ухвалювати правильні та безпечні фінансові рішення, формувати власний добробут, інвестувати в економіку тощо. Опановувати фінансову грамотність варто зі школи. Тож дуже добре, що Міністерство освіти і науки включило до шкільної програми дисципліну "Підприємництво і фінансова грамотність". Зі свого боку, Національний банк готовий зробити все можливе, аби якісно підготувати вчителів до викладання цього предмета, – наголосив Голова Національного банку Андрій Пишний. – На нашу програму вже зареєструвалося близько 4000 педагогів із усієї України, і ми дуже раді цьому. Ми будемо максимально наповнювати курс експертизою, якою володіє НБУ. Об’єднавши зусилля, ми обов’язково подолаємо всі виклики та підготуємо молодь до успішного фінансового майбутнього".

Влітку минулого року Національний банк вже проводив перший набір до Школи фінансової грамотності "Талан", його учасниками стало 500 вчителів. Водночас нову програму було вирішено запустити у дистанційному форматі, таким чином, щоб кожен учасник Школи мав вільний доступ до курсу 24/7 та самостійно планував графік його проходження.

Навчальний курс складається з 20 відеолекцій. Їх теми є базовими у сфері управління особистими фінансами, а саме: особистий бюджет, кредити, депозити, платіжні системи, банки тощо. Лекторами стали співробітники НБУ, ФГВФО, НКЦПФР, асоціацій ВАФК та ЄМА, Українського бюро кредитних історій, CASE-Ukraine, Zagoriy Foundation та IFC. Середня тривалість однієї відеолекції – 1 година.

За результатами успішного проходження курсу для слухачів передбачені сертифікати про підвищення кваліфікації двох видів – за вивчення 20 або 30 годин.

Ознайомитися з програмою курсу та дізнатися умови проходження можна на спеціальному лендингу за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/school-talan.

Курс було розроблено за підтримки Міністерства освіти та науки України та Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань SECO та Британським фондом ефективного врядування (GGF).

"Фінансова грамотність – це наріжний камінь економічного розвитку. Ось чому нам дуже приємно бачити, що наша робота, розпочата задовго до вторгнення росії в Україну, продовжується, попри нинішні труднощі. Ми в IFC віримо, що Україна може зростати та реалізувати свій потенціал завдяки потужному фінансовому сектору та відповідальним та освіченим клієнтам, і онлайн-школа є одним із кроків для досягнення цього", – зазначила Олена Волошина, Голова діяльності IFC в Україні.

Довідково

Фінансова грамотність є важливою передумовою фінансової інклюзії, адже дозволяє споживачам фінансових послуг сповна використовувати їхній потенціал та приймати зважені фінансові рішення.

Повноваження, які передбачають заходи з підвищення рівня фінансової грамотності населення, Національний банк отримав у вересні 2019 року.

Проєкт "ТАЛАН" – центр фінансових знаньˮ (від українського слова "талан" – успіх, щаслива доля), покликаний допомагати освітянам успішно навчати молодь фінансовій грамотності, щоб вони досягали в своєму житті фінансового успіху.

Більше інформації про проєкт – на сайті "ТАЛАН": https://talan.bank.gov.ua/.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини