У Національному банку 12 жовтня відбулася чергова зустріч Координаційного комітету міжнародних донорів, які надають технічну та експертну допомогу Україні в рамках імплементації Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 р.
«Національний банк уже став прикладом для інших державних органів у проведенні реформ та показав, що докорінні зміни можливі. Ми і надалі прагнемо дотримуватися взятих на себе зобов’язань щодо виконання Комплексної програми, щоб забезпечити розвиток та стабільність фінансового сектору країни. Багато в чому успішним та швидким просуванням цілої низки реформ ми завдячуємо саме всебічній допомозі міжнародних донорів України», - наголосив заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб, який у серпні 2016 року став відповідальним за співпрацю з Координаційним комітетом міжнародних донорів.
Заступник Голови НБУ звернув увагу на низку стратегічно важливих проектів, які особливо потребують уваги та технічної допомоги з боку донорів. До них увійшли: побудова ризик-орієнтованого банківського нагляду, валютна лібералізація, ефективна комунікаційна політика, продовження внутрішньої організаційної трансформації центрального банку, подальша оптимізація персоналу НБУ, а також адаптація законодавчих норм Директив ЄС щодо фінансового сектору.
Крім того, центральний банк пропонує найближчим часом зробити плановий перегляд Комплексної програми розвитку фінсектору. Він включатиме три блоки:
- нові проекти, які мають стати відповіддю на поточні виклики;
- деталізацію за такими дійсними проектами, як, наприклад, імплементація стратегії державних банків та відновлення кредитування;
- оновлення дедлайнів за низкою проектів (пов’язано з затримкою прийняття Верховною Радою фінансових законопроектів, необхідних для реалізації цих проектів).
При цьому, плановий перегляд Комплексної програми не змінить пріоритетів та формату співпраці НБУ за програмами технічної допомоги з міжнародними донорами.
Представники профільних департаментів Національного банку розповіли про статус виконання проектів, у яких використовується технічна та консультаційна допомога донорів та акцентували увагу на поточних потребах у таких сферах, як стратегічне планування, управління ризиками, банківська методологія, виїзне інспектування банків, бухгалтерський облік, платіжні системи, інформаційні технології, стратегічні комунікації, фінансовий моніторинг, реєстрація та ліцензування, економічний аналіз.
Міжнародні донори підтвердили незмінну зацікавленість і готовність і надалі підтримувати реалізацію реформи фінансового сектору України.
Проведення наступної зустрічі Координаційного комітету міжнародних донорів України заплановано на перший квартал 2017 року.
Нагадаємо, Координаційний комітет міжнародних донорів України складається з представників міжнародних організацій, які допомагають регуляторам фінансового сектору України втілювати проекти Комплексної програми. Це представники:
- Міжнародного валютного фонду,
- Світового банку,
- Міжнародної фінансової корпорації,
- Європейського Союзу,
- Агентства міжнародного розвитку США (USAID),
- Державного казначейства США (US Treasury),
- Міністерства міжнародного розвитку Великої Британії (DFID),
- Німецького банку розвитку (KFW),
- Урядів Канади та Швеції,
- Центрального банку Польщі,
- місій технічної допомоги, які працюють в Україні.