Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк України розпочинає спільний проєкт Twinning з центробанками Польщі та Литви за підтримки ЄС

Національний банк України розпочинає спільний проєкт Twinning з центробанками Польщі та Литви за підтримки ЄС

Сьогодні, 1 жовтня 2020 року, Національний банк України розпочинає спільний проєкт з Національним банком Польщі та Банком Литви. Це проєкт Twinning «Посилення інституційної та регуляторної спроможності Національного банку України з метою імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

Проєкт фінансується коштами Європейського Союзу. Фінансування проєкту становить 1 млн євро. Він триватиме 21 місяць.

Центральні банки Польщі та Литви надаватимуть підтримку Національному банку України за низкою напрямків. Зокрема за такими:

  • розвиток підходів до банківського нагляду у рамках SREP (процес наглядових перевірок та оцінки, Supervisory Review and Evaluation Process);
  • упровадження системи миттєвих платежів;
  • удосконалення стратегічного планування та управління процесами в центральному банку;
  • удосконалення процесу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва центрального банку.
Довідково

Twinning – це інструмент інституціональної розбудови Європейського Союзу. Суть полягає у співпраці та обміні досвідом між державними органами України та аналогічними інституціями держав-членів ЄС. Тематика проєктів – державне управління та наближення національного законодавства до стандартів ЄС.

Національний банк України вже залучався до проєкту Twinning. У 2009-2011 роках було успішно реалізовано проєкт “Посилення потенціалу Національного банку України через наближення до стандартів ЄС щодо діяльності центральних банків”.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини