Звичайна версія сайту

Національний банк України розпочинає спільний проєкт Twinning з центробанками Польщі та Литви за підтримки ЄС

Сьогодні, 1 жовтня 2020 року, Національний банк України розпочинає спільний проєкт з Національним банком Польщі та Банком Литви. Це проєкт Twinning «Посилення інституційної та регуляторної спроможності Національного банку України з метою імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

Проєкт фінансується коштами Європейського Союзу. Фінансування проєкту становить 1 млн євро. Він триватиме 21 місяць.

Центральні банки Польщі та Литви надаватимуть підтримку Національному банку України за низкою напрямків. Зокрема за такими:

  • розвиток підходів до банківського нагляду у рамках SREP (процес наглядових перевірок та оцінки, Supervisory Review and Evaluation Process);
  • упровадження системи миттєвих платежів;
  • удосконалення стратегічного планування та управління процесами в центральному банку;
  • удосконалення процесу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва центрального банку.
Довідково

Twinning – це інструмент інституціональної розбудови Європейського Союзу. Суть полягає у співпраці та обміні досвідом між державними органами України та аналогічними інституціями держав-членів ЄС. Тематика проєктів – державне управління та наближення національного законодавства до стандартів ЄС.

Національний банк України вже залучався до проєкту Twinning. У 2009-2011 роках було успішно реалізовано проєкт “Посилення потенціалу Національного банку України через наближення до стандартів ЄС щодо діяльності центральних банків”.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись