Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

Національний банк відкликав валютну ліцензію у ПрАТ «Агентство по рефінансуванню житлових кредитів»

Національний банк 11 листопада 2020 року ухвалив рішення про відкликання у ПрАТ "АРЖК" ("Агентство по рефінансуванню житлових кредитів") генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій від 12 листопада 2012 року № 95.

Ліцензія відкликана з огляду на відсутність у ПрАТ "АРЖК" мінімально необхідного розміру власного капіталу.

Для небанківських установ, які мають ліцензію на здійснення валютних операцій, пов’язаних з наданням кредитів та/або залученням фінансових активів, встановлено вимогу до наявності мінімального власного капіталу в сумі 100 млн грн (Положення № 297, яке визначає вимоги до компаній, які здійснюють валютні операції *).

Аналізуючи діяльність установи, Національний банк установив невідповідність зазначеним вимогам до капіталу більше ніж удвічі. Водночас акціонери ПрАТ "АРЖК" не підтвердили свою готовність збільшити його капітал до встановленого мінімуму.

Відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій не впливає на можливість здійснення ПрАТ "АРЖК" своєї основної статутної діяльності.

ПрАТ "АРЖК" матиме можливість здійснювати діяльність з надання фінансових кредитів за рахунок власних коштів та коштів, отриманих від розміщення іпотечних облігацій, у національній валюті. Ліцензія компанії на надання позик у гривні залишається чинною.

З інформацією щодо небанківських установ, які мають чинні ліцензії на здійснення валютних операцій, можна ознайомитися за посиланням.

* Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 09.08.2002 № 297

 
Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини