Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк відтермінував на чотири місяці повернення окремих тарифів на депозитарні послуги

Національний банк відтермінував на чотири місяці повернення окремих тарифів на депозитарні послуги

Національний банк України відтермінував ще на чотири місяці – до 23 квітня 2023 року – застосування окремих тарифів на депозитарні послуги. А саме:

  • тарифів із депозитарного обслуговування депозитарних установ;
  • тарифів на обслуговування операцій з єврооблігаціями (ОЗДП), що проводяться на користь депонентів НБУ при виконанні ним функції депозитарної установи.

Національний банк, як і раніше, закликає депозитарні установи зі свого боку мінімізувати або за можливості скасувати відповідні тарифи для своїх клієнтів на період відсутності тарифів депозитарію НБУ з метою підтримки фінансового фронту України.

Водночас відповідно до постанови Правління Національного банку України від 06 серпня 2022 року № 173 тарифи на решту депозитарних послуг НБУ, зокрема послуг щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів НБУ, знову застосовуватимуться з 23 грудня 2022 року.

Нагадуємо, що на початку повномасштабної війни Національний банк України скасував нарахування тарифів на усі депозитарні послуги, починаючи з 24 лютого 2022 року. Цей крок дав змогу зменшити навантаження на роботу фінансової системи та позитивно вплинув на функціонування внутрішнього боргового ринку. Завдяки, зокрема, відсутності плати за депозитарні послуги понад 120 тис. громадян та представників бізнесу України мали змогу придбати державні цінні папери та підтримати фінансовий фронт країни без необхідності здійснювати додаткові платежі.

За оцінками НБУ, подальше відтермінування тарифів на наведені послуги підтримає державні фінанси України, зокрема завдяки збереженню сприятливих умов для залучення урядом фінансування на внутрішньому борговому ринку та зменшенню витрат під час управління державним боргом.

Натомість додаткове відтермінування тарифів на інші послуги є недоцільним, ураховуючи, що більшість клієнтів Національного банку – це банки, які успішно протистоять викликам війни та не потребують додаткових пом’якшень у частині тарифів на операції з НБУ.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління Національного банк України від 22 грудня 2022 року № 246 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 06 серпня 2022 року № 173", що набирає чинності 23 грудня 2022 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини