Звичайна версія сайту
Національний банк закликав центробанки Канади, Японії, США, Великобританії та ЄЦБ спростити переказ коштів на рахунки для допомоги українській армії та гуманітарних потреб

Національний банк закликав центробанки Канади, Японії, США, Великобританії та ЄЦБ спростити переказ коштів на рахунки для допомоги українській армії та гуманітарних потреб

Голова Національного банку України Кирило Шевченко звернувся до центробанків Канади, Японії, США, Великобританії та ЄЦБ із пропозицією запропонувати комерційним банкам відкрити у відповідних країнах єдині спеціальні рахунки для збору фінансової допомоги нашій країні.

У перший день військового вторгнення росії в Україну Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для збору коштів на потреби української армії, а також 1 березня відкрито поточний рахунок Міністерству соціальної політики України для гуманітарних цілей. З того часу на спецрахунки перераховано близько 14,7 млрд грн у еквіваленті. Зокрема, понад 4,7 млрд грн у еквіваленті надійшло в іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари). Проте за інформацією, що є в Національного банку, вартість переказів з-за кордону досить висока, а також деякі закордонні фінансові установи взагалі не здійснюють перекази в Україну. Ці обставини суттєво обмежують можливості отримувати фінансову допомогу, яка зараз дуже потрібна нашій державі, йдеться у зверненні.

"Відкриття у кожній країні єдиного спеціального рахунку для подальшого централізованого перерахунку коштів на спецрахунки НБУ та Мінсоцполітики дасть змогу всім бажаючим підтримати Україну в її боротьбі з росією", – наголосив Кирило Шевченко.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини