Звичайна версія сайту
Національний банк запрошує до віртуального туру Музеєм грошей

Національний банк запрошує до віртуального туру Музеєм грошей

Національний банк України презентував віртуальний тур Музеєм грошей. У 3D-форматі для його створення були відзняті панорами експозиції музею, усі вітрини та експонати.

Під час перегляду віртуального туру відвідувачі ознайомляться з-понад 3,5 тис. експонатів експозиції музею. Зокрема, 180 найунікальніших експонатів представлені у форматі 3D. Наприклад, завдяки такій моделі з усіх боків можна уважно роздивитись давньоруську срібну гривню київського типу.

Родзинкою віртуальної екскурсії стало зображення Операційної зали, що є архітектурною перлиною будівлі Національного банку. Відвідувачі зможуть роздивитись оздоблення інтер’єру будівлі українського центрального банку, якій цього року виповнилося 116 років.

Також віртуальний тур містить унікальний експонат – 3D-зображення злитку із золота, видобутого в сучасній незалежній Україні (у Мужіївському родовищі Закарпатської області).

Загалом у Музеї грошей Національного банку зібрана унікальна колекція експонатів, які ілюструють історію грошового обігу в Україні: домонетні форми грошей, античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду  та сучасної незалежної України.

Сьогодні Музей грошей є надзвичайно популярним серед відвідувачів, однак невелика площа та карантинні обмеження лімітують його пропускну здатність.

"Сьогодні є великий попит на віртуальний формат проведення екскурсій. Навчальні заклади, вихованці яких є основними відвідувачами музею, за період карантину адаптували освітній процес до онлайн-формату,  навіть організоване відвідування музеїв вони також хочуть здійснювати онлайн, – прокоментувала Галина Калачова, директор Департаменту комунікацій Національного банку. – Викладачам та вчителям цей формат зручніший, бо в умовах адаптивного карантину в групі, яка відвідує музей, може бути не більше 10 осіб, що значно менше від кількості учнів у класі або групі".

Багаторічна співпраця Національного банку з проєктом USAID "Трансформація фінансового сектору" зробила можливою реалізацію багатьох проєктів із фінансової грамотності. Втілення в життя віртуального туру Музеєм грошей НБУ також відбулося за підтримки цього проєкту.

"Розуміння історії грошей відкриває захоплююче вікно в минуле України. Надання доступу до віртуальної екскурсії на вебсайті Національного банку України в епоху COVID-19 дасть змогу людям віддалено ознайомитися з Музеєм грошей", – зазначив Роберт Бонд, керівник проєкту USAID "Трансформація фінансового сектору".

У онлайн-форматі екскурсію віртуальним туром індивідуально можуть переглядати до 35 тис. осіб одночасно. Також існує можливість відвідування такої екскурсії в групі до 50 осіб у супроводі гіда Музею грошей, якому наживо можна буде поставити запитання. Тривалість перегляду віртуального туру становить 45 хвилин, він озвучений двома мовами – українською та англійською.

Відвідати віртуальний тур можна за посиланням: museum.bank.gov.ua.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини