Звичайна версія сайту
Національний банк завершив погодження членів наглядової ради Укрексімбанку

Національний банк завершив погодження членів наглядової ради Укрексімбанку

Національний банк України погодив Владислава Винярського на посаду незалежного члена наглядової ради АТ "Укрексімбанк" за результатами розгляду поданого пакета документів для його погодження, а також тестування та співбесіди, проведених Кваліфікаційною комісією за участі Правління Національного банку.

Отже, усі дев’ять членів наглядової ради АТ "Укрексімбанк" пройшли погодження Національним банком, таким чином наглядова рада банку є повністю сформованою.

Нагадаємо, у березні 2021 року було погоджено кандидатуру Юрія Терентьєва (представник держави за квотою Верховної Ради) як  члена наглядової ради АТ "Укрексімбанк", у лютому  2020 року – кандидатуру Ласло Урбана (незалежний директор). У вересні 2019 року погодження отримали: Домінік Меню (незалежний директор), Сергій Коновець (незалежний директор), Дімітрі Шишло (незалежний директор), Оляна Гордієнко (незалежний директор). У серпні 2019 року погоджено кандидатури Вікторії Страхової (представник держави від Президента України) та Юрія Буци (представник держави від Кабінету Міністрів України).

Довідково

Після проведення реформи корпоративного управління в державних банках у 2018 році наглядові ради цих банків мають складатись з дев’яти осіб, шість з яких є незалежними директорами, один є представником за квотою Президента, один – від Кабінету Міністрів та один – від Верховної Ради.

Для визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку Кабінет Міністрів України утворює конкурсну комісію, до складу якої входять один представник від Президента України, три – від Кабінету Міністрів України та один – від профільного Комітету Верховної Ради України, до предметів відання якого належать питання банківської діяльності. Вимоги до членів конкурсної комісії визначає Кабінет Міністрів України.

Претенденти на посади незалежних членів наглядової ради державного банку визначаються через конкурсний відбір.

Члени наглядової ради банку повинні відповідати кваліфікаційним вимогам. Національний банк України в установленому ним порядку погоджує на посади членів наглядової ради банку. Члени наглядової ради банку вступають на посаду після їх погодження Національним банком України. Національний банк України відмовляє в погодженні члена наглядової ради банку, якщо він не відповідає або не доведе Національному банку України свою відповідність кваліфікаційним вимогам.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини