Перейти до вмісту

Національний банк збільшив власні активи на 38 млрд грн

Активи Національного банку України у першому кварталі 2016 року зросли на 38 млрд грн до 887,2 млрд грн у порівнянні з початком року. Про йдеться у звіті про фінансовий стан Національного банку.

«У першу чергу активи Національного банку зросли за рахунок цінних паперів нерезидентів, обсяг яких збільшився на 85,3 млрд грн за перший квартал. Крім того, банки та інші позичальники продовжують повертати Національному банку кредити рефінансування: так, з початку року було повернуто 6,9 млрд грн. Цей позитивний тренд пояснюється великою кількістю вільної ліквідності в банківській системі, яку використовують позичальники для погашення своїх зобов’язань. Таким чином, наразі обсяг кредитів, виданих НБУ, складає 58,3 млрд грн», – зазначив директор департаменту фінансового контролінгу Національного банку Олег Стринжа.

Він також нагадав, що Національний банк запланував перерахувати до державного бюджету України з прибутка до розподілу 38,164 млрд грн.

У розрізі структури пасивів Національного банку кошти банків на кореспондентських рахунках збільшилися на 12,9 млрд грн  з 31,0 до 43,9 млрд грн.

Портфель депозитних сертифікатів Національного банку зменшився на 26,3 млрд грн та складає 63,5 млрд. грн.

При цьому власний капітал центрального банку зріз за перший квартал на 29,3 млрд грн. до 152,1 млрд грн.

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини