Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк змінює вимоги до обов’язкових резервів банків для посилення монетарної трансмісії

Національний банк змінює вимоги до обов’язкових резервів банків для посилення монетарної трансмісії

Національний банк України, як і анонсувалося раніше, підвищить у лютому на 2 в. п. нормативи формування банками обов’язкових резервів за поточними рахунками в гривні та за коштами в іноземній валюті для посилення монетарної трансмісії.

Так, з 10 лютого 2022 року:

  • норматив формування банками обов'язкових резервів у національній валюті за коштами на вимогу збільшиться з 0% до 2%, але за строковими коштами – залишиться на рівні 0%;
  • норматив формування банками обов'язкових резервів в іноземній валюті – збільшиться з 10% до 12%.

З урахуванням діючого порядку формування обов’язкових резервів фактичне підвищення їх обсягу відбудеться з періоду резервування, який розпочнеться 11 березня 2022 року. За оцінками Національного банку, загальний обсяг обов’язкових резервів, який банки повинні будуть формувати, збільшиться орієнтовно на 24 млрд грн.

Підвищення вимог до обов'язкового резервування насамперед спрямоване на посилення процентного каналу монетарної трансмісії шляхом управління структурним профіцитом ліквідності в банківській системі й загалом на послаблення інфляційного тиску. Крім того, це сприятиме зростанню обсягів строкових залучень банків за одночасного збереження ролі обов’язкового резервування у стимулюванні дедоларизації економіки України.

З огляду на значні обсяги надлишкової ліквідності в банківській системі відповідний крок, за оцінками Національного банку, не знизить кредитної спроможності банків та не загрожуватиме стабільності фінансової системи.

Відповідні зміни затверджені рішенням Правління Національного банку України від 01 лютого 2022 року № 44-рш "Про внесення зміни до рішення Правління Національного банку України від 23 листопада 2017 року № 752-рш" і набирають чинності з 10 лютого 2022 року.

Довідково

Уся інформація щодо обсягу обов’язкових резервів, які формують банки, доступна за посиланням.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини