Перейти до вмісту
Національний банк оновив правила продажу пам’ятних монет і сувенірної продукції через on-line замовлення

Національний банк оновив правила продажу пам’ятних монет і сувенірної продукції через on-line замовлення

Національний банк оновив правила продажу пам’ятних монет України і сувенірної продукції через on-line замовлення.

Зокрема Національний банк:

  • скоротив термін викупу замовником заброньованих монет і сувенірної продукції нових випусків із 45 до 35 календарних днів. Це пов’язано зі значною кількістю замовлень та високою популярністю системи. При цьому, згідно з даними Національного банку, більшість таких заброньованих замовлень реалізовується впродовж 10 – 15 днів;
  • отримав можливість блокувати замовників, які використовують автоматичні програми (боти). Це допоможе уникнути зловживань під час роботи системи on-line замовлення та підвищити ефективність її функціонування;
  • встановив вимогу щодо купівлі монет і сувенірної продукції тільки за нотаріально посвідченою довіреністю. Таку вимогу запроваджено з метою мінімізації зловживань, пов’язаних із викупом продукції однією особою на підставі довіреності, а також здійснення персоніфікації осіб, які замовляють нумізматичну продукцію.

Нові правила діють із 03 січня 2019 року. Усі замовлення, зроблені до зазначеної дати, буде реалізовано згідно з попередньою редакцією правил (крім нотаріального оформлення довіреностей).

Крім того, Національний банк запровадив новий порядок розподілу та реалізації пам’ятних монет України і сувенірної продукції між каналами продажу.

З нового року виконання on-line замовлень у всіх областях України (крім Києва та Київської області) здійснюватиме АТ “Ощадбанк” як офіційний дистриб’ютор Національного банку з продажу пам’ятних монет і сувенірної продукції та уповноважений банк.

Це стосується також і пам’ятних монет “Богдан Ханенко” та “100 років Акту Злуки – соборності українських земель”, які зараз доступні дляon-line замовлення і вводяться в обіг Національним банком України 17 січня 2019 року.

Регіональні підрозділи Національного банку з 2019 року припиняють продаж нових випусків пам’ятних монет України та сувенірної продукції,  а замовлену on-line у 2018 році нумізматичну продукцію вони реалізовуватимуть у міру її отримання у встановлені терміни. У подальшому купувати пам’ятні монети та сувенірну продукцію Національного банку можна буде у банків-дистриб'юторів.                                                                                                                                                                                        

Усі ці новації Національного банку спрямовані на оперативне та ефективне управління процесами випуску й організації реалізації пам’ятних монет і сувенірної продукції, а також мінімізацію зловживань під час їх викупу.

Довідково

Автоматизована система on-line замовлення фізичними особами пам’ятних монет України та сувенірної продукції функціонує з 06 вересня 2016 року на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

Національний банк констатує високу популярність цього сервісу серед користувачів.

На сьогодні через систему on-line замовлення реалізовано 150 найменувань пам’ятних монет, сувенірної продукції нових випусків. За цей період через систему замовлено 1 048 047 шт. нумізматичної продукції, з якої викуплено  855 149 монет і сувенірної продукції (або 82 %).

Ознайомитися з повним переліком правил замовлення продукції через систему on-line замовлення можна тут.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини