Звичайна версія сайту
Низку облігацій Харківської та Львівської міських рад включено до пулу застав за операціями з  рефінансування

Низку облігацій Харківської та Львівської міських рад включено до пулу застав за операціями з рефінансування

Національний банк України включив облігації серії "I" та "J" Харківської міської ради та облігації серії "L" Львівської міської ради до пулу застав за операціями з рефінансування та дозволив їх використання для здійснення банками операцій репо з регулятором. Такому рішенню передував аналіз цінних паперів та їх емітентів.

Відповідне рішення спрямоване на розширення інструментарію банків із регулювання власної ліквідності. Воно сприятиме підвищенню привабливості муніципальних облігацій для інституційних інвесторів та розвитку ринку цінних паперів загалом.

Зазначені зміни передбачені рішенням Правління Національного банку України від 23 лютого 2021 року № 68-рш "Про включення емітованих міськими радами облігацій внутрішніх місцевих позик до пулу активів (майна), що забезпечують виконання банками зобов’язань за операціями з рефінансування", яке набрало чинності з 25 лютого.

Довідково

У квітні 2020 року Національний банк включив муніципальні облігації до переліку активів, що можуть бути заставою за операціями з рефінансування. Водночас було визначено, що включення муніципальних облігацій до заставного пулу ухвалюватиметься окремим рішенням Правління Національного банку після проведення аналізу активів.

Коригуючі коефіцієнти для облігацій внутрішніх місцевих позик, які можуть бути включені до пулу застав за операціями рефінансування або використані для здійснення операцій репо з центральним банком, були затверджені наказом Національного банку від 27 серпня 2020 року №648-но, що набрав чинності з 7 вересня 2020 року.

У вересні 2020 року Національний банк включив облігації Івано-Франківської міської ради (серії "D"), Харківської міської ради (серії "E", "F", "G" та "H") та Львівської міської ради (серії "I", "J" та "K") до пулу застав за операціями з рефінансування та дозволив їх використання для здійснення банками операцій репо з регулятором.

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини