Перейти до вмісту
Новий випуск "Вісника Національного банку України": DSGE моделювання, ринкові сигнали та ефективність ринків

Новий випуск "Вісника Національного банку України": DSGE моделювання, ринкові сигнали та ефективність ринків

Новий випуск щоквартального науково-практичного журналу "Вісник Національного банку України" присвячено двом напрямам дослідження, які є важливими для формування економічної політики держави. Перший стосується корисності та перспектив використання динамічних стохастичних моделей загальної рівноваги (DSGE) для аналізу економічної політики та прогнозування. Другий напрям, на якому зосереджені автори, пов’язаний з дослідженням ринкових сигналів та ефективності ринку.

У цьому випуску "Вісника Національного банку України" автори фокусуються на таких темах:

Перша стаття авторства Сергія Кіяшка – це огляд практичного семінару Національного банку щодо застосування динамічних стохастичних моделей загальної рівноваги у діяльності центральних банків. Автор підсумовує слабкі сторони моделей DSGE і можливі способи їх вдосконалення. Також він надає методологічні рекомендації щодо використання таких моделей для точнішого прогнозування економічних показників і провадження ефективної монетарної політики.

Друга стаття авторства Анастасії Антонової присвячена практичному використанню динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги (DSGE). Автор аналізує, як економіки зі значним рівнем тіньових заплат реагують на підвищення офіційної мінімальної зарплати в країні. Відповідно до економічної теорії, рішення про підвищення мінімальної заробітної плати впливає на економіку декількома шляхами: зростають попит на товари, рівень заощаджень, витрати бізнесу на оплату праці, а в результаті товари дорожчають. Використовуючи модель DSGE, автор показує, що економіки, де роботодавці занижують розмір офіційної заробітної плати, є менш чутливими до підвищення мінімальної зарплати. Також макроекономічний ефект залежить від частки домогосподарств, які не мають доступу до фінансових ринків, тобто споживають увесь свій дохід (так звані, нерікардіанські домогосподарства).

У третій статті Шон Гарґрейвз-Гіп та Олександр Талавера досліджують чи виграють компанії від зміни фінансових консультантів, які надають неякісні послуги. Автори приходять до висновку, що менше ніж у 10% випадків нові консультанти працюють краще.

Нагадуємо, що "Вісник Національного банку України" індексується базами IDEAS/RePEc, Index Copernicus International, та UlrichsWeb. З вересня 2015 року "Вісник Національного банку України" публікується у відкритому доступі на офіційному сайті НБУ зі щоквартальною періодичністю. Мова оригіналу – англійська. Редакція журналу також забезпечує переклад українською мовою. Твердження та ідеї авторів,  викладені в статтях журналу, не обов'язково відображають погляди редколегії або офіційну позицію Національного банку України.

Редакційна колегія видання запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської академічної спільноти долучитися до наукових пошуків в межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду і публікації на адресу: [email protected].

Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланнями:

Вісник Національного банку України

Visnyk of the National Bank of Ukraine

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини