Національний банк опублікував новий випуск рецензованого наукового журналу "Visnyk of the National Bank of Ukraine” ("Вісник Національного банку України"). У цьому випуску розкриваються такі теми:
Споживче кредитування в Україні: оцінка рівня рівноваги
Автори статті Атілла Чайбок (Міжнародний валютний фонд), Первін Дадашова (Національний банк України, Національний університет "Києво-Могилянська академія"), Павло Шикін (Національний банк України) та Балаз Воннак (Центральний банк Угорщини) створили аналітичну базу для своєчасного виявлення ризиків, спричинених швидким зростанням споживачів кредитування. Отримані результати свідчать, що, не зважаючи на швидке зростання в останні роки споживчого кредитування, його рівень в Україні залишається нижчим рівноважного.
Огляд можливостей науки про дані в центральних банках
У статті Дмитра Круковця (Національний банк України) вивчаються різні методики дослідження даних центральними банками. Показуються їх переваги та недоліки. Автор оглядає останні розробки в таких алгоритмах машинного навчання, як Naive Bayes, різних типах нейронних мереж (Support Vector Machine, Random Forest), які можуть бути ефективнішими порівняно зі стандартними економетричними моделями для прогнозування макроекономічних змінних (інфляції, ВВП, безробіття).
Вплив погодних умов на економічну діяльність в Україні
Автор статті Ганна Яценко (Національний університет "Києво-Могилянська академія", Національний банк України) вивчила вплив погодних умов на економічну діяльність у ключових галузях економіки України. Зокрема, в роботі продемонстровані реакції сільського господарства, будівництва, енергетики та інших секторів виробництва на зміну температурних умов і рівня опадів. Автор доводить доцільність урахування фактору погодних умов як важливої детермінанти в макроекономічному моделюванні.
Іноземна допомога та нерівність у споживанні: чи має значення структура допомоги?
Випуск завершується статтею Нестора Чериби (Київська школа економіки) про вплив іноземної допомоги на зменшення економічної нерівності в різних країнах. Автор виявив, що чисте зменшення нерівності досягається за рахунок належного поєднання різних видів іноземної допомоги, зокрема грантів і позик. Дослідження також свідчить, що цей ефект є різним залежно від рівня ВВП на душу населення в конкретній країні.
Журнал індексується базами IDEAS/RePEc, Index Copernicus International та DOAJ. З вересня 2015 року "Visnyk of the National Bank of Ukraine" публікується у відкритому доступі. Із 2019 року журнал має власний сайт https://journal.bank.gov.ua/. Мова оригіналу – англійська. Редакція журналу також забезпечує переклад українською мовою. Твердження та ідеї авторів, викладені в статтях журналу, не обов'язково відображають погляди редколегії або офіційну позицію Національного банку України.
Редакційна колегія видання запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської академічної спільноти долучитися до наукових пошуків у межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду й публікації на адресу: [email protected]. Публікація для авторів – безкоштовна, переклад та редагування здійснює Національний банк.
Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланням https://journal.bank.gov.ua/en/for-authors.