Новий випуск щоквартального науково-практичного журналу "Вісник Національного банку України" присвячений вивченню таких питань: чи є економіка України чутливою до зовнішніх шоків, як монетарна політика НБУ впливає на показники фінансових ринків, яким є природній рівень доларизації для України.
У цьому випуску "Вісника Національного банку України" автори фокусуються на таких темах:
У першій статті Олександр Фарина та Хелі Сімола вивчають вплив торговельних зв’язків на чутливість економіки України до зовнішніх шоків. Автори застосовують глобальну векторну авторегресійну модель. Результати показують, що чутливість економіки України до шоків виробництва в розвинених економіках висока, і залежить не лише від структури торгівлі. Натомість реакція України на шоки виробництва в економіках, що розвиваються, тобто в Китаї, регіоні Центральної та Східної Європи, СНД та Росії, визначається переважно двосторонніми торговими відносинами.
- Дієвість монетарного трансмісійного механізму в Україні після впровадження інфляційного таргетування
У другій статті Олександр Жолудь, Володимир Лепушинський та Сергій Ніколайчук вивчають, через які канали монетарна політика впливає на фінансовий сектор. Автори доходять висновку, що центральний банк достатньою мірою контролює короткострокові процентні ставки на міжбанківському ринку та через них впливає на інші показники фінансових ринків. Водночас подальша трансмісія процентним каналом обмежується слабким рівнем кредитування та повільним відновленням банківської системи після кризи. Ключовий висновок: очікується, що провідна роль каналу обмінного курсу поступово знижуватиметься, проте цей канал залишатиметься важливим.
Третя стаття авторства Костянтина Хведчука, Валентини Сініченко та Баррі Топфа присвячена дослідженню фінансової доларизації в Україні, тобто тому, яку частку становлять фінансові активи та зобов’язання у іноземній валюті в економіці. Відкриті економіки обов’язково матимуть певний рівень доларизації. Проте зависока доларизація є небажаною. Автори виводять «природний» рівень доларизації для України та пропонують заходи для досягнення такого рівня.
Нагадуємо, що "Вісник Національного банку України" індексується базами IDEAS/RePEc, Index Copernicus International, та UlrichsWeb. З вересня 2015 року "Вісник Національного банку України" публікується у відкритому доступі на офіційному сайті НБУ зі щоквартальною періодичністю. Мова оригіналу – англійська. Редакція журналу також забезпечує переклад українською мовою. Твердження та ідеї авторів, викладені в статтях журналу, не обов'язково відображають погляди редколегії або офіційну позицію Національного банку України.
Редакційна колегія видання запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської академічної спільноти долучитися до наукових пошуків в межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду і публікації на адресу: [email protected].
Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланнями: