Перейти до вмісту
Новий випуск "Вісника НБУ": рекомендації для монетарної та макропруденційної політики

Новий випуск "Вісника НБУ": рекомендації для монетарної та макропруденційної політики

Новий випуск щоквартального науково-практичного журналу "Вісник Національного банку України" присвячено вивченню практичних аспектів виконання основних функцій центрального банку для досягнення його стратегічних цілей. На основі проведених досліджень автори надають науково-обґрунтовані та емпірично підтверджені рекомендації щодо здійснення монетарної і макропруденційної політики, а також описують широкі можливості використання великих масивів даних для відслідковування тенденцій інфляційного розвитку.

У поточному випуску "Вісника НБУ" автори вивчають такі теми:

Відкриває випуск робота Антона Груя, Володимира Лепушинського та Сергія Ніколайчука "Нейтральна реальна відсоткова ставка в умовах малої відкритої економіки: застосування до України". У статті оцінено рівень реальної відсоткової ставки, за якої монетарна політика Національного банку України має нейтральний вплив на економіку. Виявлено, що короткострокові ставки в минулому найчастіше були нижчими за нейтральну, що зумовлювало високу та нестійку інфляцію. Дослідники наголошують, що в найближчому майбутньому розрив між ключовою ставкою Національного банку України та нейтральною ставкою має залишатися додатнім задля забезпечення дезінфляції та досягнення інфляційних цілей.

У статті "Що зумовлює розбіжності між офіційними та онлайн - індексами цін?" Олександр Фарина, Олександр Талавера та Тетяна Юхименко використовують великі масиви онлайн-даних по роздрібним цінам на споживчі товари, отримані за допомогою веб-скрепінгу в Національному банку України, та розраховують онлайн-відповідник індексу споживчих цін в Україні. Автори дійшли висновку, що онлайн-індекси цін є перспективним новим інструментом, що може бути використаний центральним банком для спостереження за інфляційною динамікою в реальному часі та з великою періодичністю.

Завершальною статтею поточного випуску є робота "Макроекономічні ефекти від упровадження буфера консервації капіталу в українському банківському секторі" Первін Дадашової, Магнуса Йонссона та Ганни Онищенко. Дослідники вивчають наслідки запланованого запровадження Національним банком України нового регулятивного інструменту – буфера консервації капіталу. Автори роблять висновок, що саме поступове та заздалегідь оголошене впровадження буфера консервації капіталу дасть змогу зменшити короткострокові втрати реальної економіки та забезпечити фінансову стабільність у довгостроковій перспективі.

Нагадуємо, що "Вісник НБУ" індексується базами IDEAS/RePEc, Index Copernicus International та Ulrich. З вересня 2015 року "Вісник НБУ" публікується у відкритому доступі на офіційному сайті НБУ зі щоквартальною періодичністю в електронному форматі англійською та українською мовами. Представлені в ньому статті відображають бачення і думки авторів і не є офіційною позицією Національного банку України.

Редакційна колегія видання запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської академічної спільноти долучитися до наукових пошуків в межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду і публікації на адресу: [email protected].

Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланнями:

Вісник Національного банку України

Visnyk of the National Bank of Ukraine

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини