Звичайна версія сайту
Обсяг виданих за перші сім місяців року іпотечних кредитів перевищив 4.4 млрд грн, кількість учасників ринку зростає – результати опитування

Обсяг виданих за перші сім місяців року іпотечних кредитів перевищив 4.4 млрд грн, кількість учасників ринку зростає – результати опитування

Українські банки повідомили, що в липні 2021 року видали 974 іпотечні кредити на загальну суму 773,2 млн грн. Про видачу нової іпотеки в липні поінформував 21 банк – це найбільша кількість учасників ринку за період, охоплений опитуванням (із грудня 2018 року).

Загалом за перші сім місяців року банками видано 5 626 іпотечних кредитів на загальну суму понад 4,4 млрд грн. 

Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги нового іпотечного кредитування зросли в 2,3 раза за кількістю договорів та більш ніж утричі в грошовому вимірі.

Про це свідчать результати чергового опитування банків про обсяги наданих населенню іпотечних кредитів.

Кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості залишаються головним драйвером ринку: в липні їх частка перевищила 90% від усіх наданих іпотечних кредитів як за кількістю договорів, так і за грошовим обсягом.

Ринок іпотечного кредитування залишається дуже концентрованим: п’ять найактивніших банків уклали 90% нових угод. 

Середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту становила в липні 16,8% на первинному і 13,4% – на вторинному ринку. З початку року ставки знизилися відповідно на 0,1 в. п. та на 0,6 в. п.

Довідково

Щомісячні результати опитування банків – це самооцінка банками власних іпотечних портфелів. Тому вони можуть не збігатися з офіційною статистикою, розміщеною на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України в розділі "Статистика".

Відмінності зумовлені насамперед використанням банками управлінської звітності для цілей складання таблиці даних стосовно іпотечних портфелів. Такий підхід точніше відображає тип застави за кредитами, а отже й сутність класифікації кредитів.

 

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Результати анкетування банків про кредити, надані фізичним особам на купівлю, будівництво та реконструкцію нерухомості під заставу нерухомості
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини