Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Отримати готівку з кас торговельних підприємств стане простіше

Отримати готівку з кас торговельних підприємств стане простіше

З 01 серпня 2020 року держателям електронних платіжних засобів (наприклад, платіжних карток) стане простіше отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій (з відповідною реєстрацією). Для цього Національний банк удосконалив порядок здійснення та обліку цих операцій.

Така послуга сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом.

Національний банк передбачив також застосування суб’єктами господарювання поряд з паперовими електронних розрахункових документів та електронних фіскальних звітних чеків.

Регулятор ухвалив таке рішення відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг".

Крім того, Національний банк розширив можливості суб’єктів господарювання щодо здійснення операцій з переказу готівки у національній валюті через фінансові установи, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення таких операцій *. Відповідна норма запрацює з 01 липня 2020 року.

Про це йдеться у постанові Правління Національного банку України від 07 травня 2020 року № 59 "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні".

Постанова набирає чинності з 25 травня 2020 року, через 10 днів після її офіційного опублікування.

 

* відповідає нормам Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (зі змінами) та статті 7 Закону України "Про Національний банк України"

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини